Free Essay

7s Model

In:

Submitted By Dragan
Words 2927
Pages 12
McKinsei 7S Okvir jemenadžment model razvijen od strane poznatog konsultativni Robert H. Vaterman Jr , i Tom Peters ( koji je razvio Pas - " Management bi valking around " motiva , a autor In Search of Ekcellence ) u 1980 . To jestrateška vizija grupe , uključiti preduzeća i poslovne jedinice i timova . 7S su struktura , strategija , sistemi , veština , stil , osoblje i zajedničke vrednosti .
Ovaj model se najčešće koristi kao sredstvo za procenu i praćenje promena u unutrašnjoj situaciji organizacije .
Model se zasniva na teoriji da , zaorganizaciju da dobro obavlja , ovih sedam elementi treba da budu usklađene i međusobno pojačavaju . Dakle ,model može da se koristi da pomogne u identifikovanju šta treba prestrojavanjem na poboljšanje performansi , ili da se održi poravnanje ( i performanse ) tokom druge vrste promena .
Bez obzira na tip promene - restrukturiranje , novi procesi , organizacioni spajanja , novi sistemi , promena vlasti , i tako dalje -model može da se koristi da shvate kako su organizacioni elementi su međusobno povezani , i tako obezbedi daširi uticaj promene izvršene u jedna oblast je uzeta u obzir .
CILJ MODELA ( Za analizu koliko dobroorganizacija je u poziciji da do ostvarenja cilja ) upotreba Poboljšajte performanse preduzeća
Ispitajte moguće efekte budućih promena u okviru kompanije
Poravnajte odeljenja i procesi u toku spajanja ili akvizicije
Odrediti kako najbolje da sprovede predloženu strategiju

МцКинсеи 7С оквир Обезбеђивање да сви делови Ваше организације раде у хармонији

Како идете о анализирајући колико добро ваша организација је у позицији да до остварења циља? То је питање које је постављено много година, и постоји много различитих одговора. Неки приступи погледајте унутрашњих фактора, други гледају на спољним оне, нека комбинује ове перспективе, а други траже подударности између различитих аспеката организација која се проучава. Коначно, питање се своди на то који фактори да студира.

Док су неки модели организационе ефикасности улазе и излазе из моде, која је опстала је МцКинсеи 7С оквир. Развијен у раним 1980-их година Том Петерс и Роберт Ватерман, два консултанти који раде у МцКинсеи & Цомпани консултантској фирми, основна премиса овог модела је да има седам унутрашњи аспекти организације које треба да буду поравнати уколико жели да буде успешна .

7С модел може да се користи у разним ситуацијама у којима данашњи перспектива је корисно, на пример, да вам помогну:

Побољшајте перформансе предузећа.
Испитајте могуће ефекте будућих промена у предузећу.
Поравнајте одељења и процеси у току спајања или аквизиције.
Одредити како најбоље да спроведе предложену стратегију.

МцКинсеи 7С модел се може применити на елементе тиму или пројекту. Траса питања важе, без обзира на то како сте се одлучили да се дефинише обим областима студирате.

Седам Елементи
МцКинсеи 7С модел укључује седам међусобно зависних фактора који су категоризовани као било "тешко" или "меке" елементе:

Хард Елементс Елементи Софт
Стратегија
Структура
Системи
Заједничких вредности
Вештине
Стил
Особље

"Хард" елементи су лакше дефинисати или идентификују и менаџмент могу директно утицати на њих: То су изјаве стратегија, организационе шеме и линије извештавања, и формални процеси и ИТ система.

"Меке" елемената, с друге стране, може бити тешко да се опише, а мање су опипљиви и више под утицајем културе. Међутим, ови елементи су меки тако важна као и тешким елементима ако организација ће бити успешан.

Начин на који је модел на слици 1 испод приказује повезаност елемената и показује како промене у једном утиче на све остале.

Хајде да погледамо сваки од елемената конкретно:

Стратегија: План осмислио да се одржи и изгради конкурентну предност у односу на конкуренцију.
Структура: начин организације је организован и ко кога извештава.
Системи: дневне активности и процедуре које се баве особље да би се посао уради.
Заједничким вредностима: називају "зичнији циљеви" када модел је прво развијен, то су основне вредности фирме које су евидентиране у корпоративне културе и опште радне етике.
Стил: стил руковођења усвојен.
Особље: запослени и њихове опште способности.
Вештине: стварни вештине и способности запослених који раде за компанију.

Постављање заједничких вредности у средини модела наглашава да су ове вредности су од централног значаја за развој свих осталих критичних елемената. Компанија је структура, стратегија, системи, стил, особље и све вештине потичу из зашто организација је првобитно створена, и шта она представља. Оригинална визија компаније је формирана од вредности креатора. Као промене вредности, тако да све друге елементе.

Како да користите модел
Сада знате шта је модел покрива, како да га користите?

Модел се заснива на теорији да, за организацију да добро обавља, ових седам елементи треба да буду усклађене и међусобно појачавају. Дакле, модел може да се користи да помогне у идентификовању шта треба престројавањем на побољшање перформанси, или да се одржи поравнање (и перформансе) током друге врсте промена.

Без обзира на тип промене - реструктурирање, нови процеси, организациони спајања, нови системи, промена власти, и тако даље - модел може да се користи да схвате како су организациони елементи су међусобно повезани, и тако обезбеди да шири утицај промене извршене у једна област је узета у обзир.

Можете да користите модел 7С да помогне анализа тренутног стања (тачка А), предлог будућег стања (тачка Б) и да се идентификују празнине и недоследности између њих. То онда је питање прилагођавања и подешавање елемената 7с модела како би се осигурало да се ваша организација функционише ефикасно и добро када стигнете до жељене крајње тачке.

Звучи једноставно? Па, наравно да не: Промена организација вероватно неће бити једноставно уопште! Целе књиге и методологије су посвећене анализи организационе стратегије, побољшање перформанси и управљање променама. 7С модел је добар оквир да вам помогне да постављају права питања - али то вам неће дати све одговоре. За то ћете морати да окупи право знање, вештине и искуство.

Када је у питању постављање правих питања, ми смо развили алатке Минд списак и матрица да пратите како се ускладе са седам елементи међусобно. Приложиле са својим питањима, на основу конкретних околности у вашој организацији и акумулиране мудрости.

7С Питања контролне листе
Овде су нека од питања на која ћете морати да истражују ће вам помоћи да разумете своје ситуацију у смислу 7с оквира. Користите их да анализирају тренутну (Поинт) ситуација прво, а затим поновите вежбу за Ваш предлог ситуацију (тачка Б).

Стратегија:

Шта је наша стратегија?
Како да ми намеравамо да остваримо наше циљеве?
Како да се носимо са притиском конкуренције?
Како су промене у захтевима потрошача којима се бави?
Како је стратегија прилагођен за питања заштите животне средине?
Структура:

Како се фирма / тим подељена?
Шта је хијерархија?
Како различитих одељења координира активности?
Како се чланови тима организују и ускладе се?
Да ли је доношење одлука и контрола централизована или децентрализована? Да ли је то како треба, с обзиром шта радимо?
Где су линије комуникације? Експлицитних и имплицитних?
Системи:

Који су основни системи који води организацију? Размислите финансијских и људских ресурса, као и системе за комуникацију и складиштење докумената.
Где су контроле и како се прате и процењују?
Шта унутрашња правила и процеса се користи да би тим на правом путу?
Заједничких вредности:

Које су основне вредности?
Шта је корпоративна / тим култура?
Колико су јака вредности?
Које су основне вредности које је компанија / тим изграђена је на?
Техника:

Како је партиципативни менаџмент / руководство стил?
Колико је то руководство?
До радника / чланови тима имају тенденцију да буду конкурентни или задруге?
Да ли постоје прави тимови функционишу унутар организације или су само номиналне групе?
Особље:

Шта позиције или специјализације су представљени у тиму?
Шта позиције морају бити попуњена?
Да ли рупе у надлежности потребне?
Вештине:

Који су најјачи вештине заступљене у предузећу / Теам?
Да ли постоје неке вештине празнине?
Шта је фирма / тим позната иде добро?
Да ли су тренутно запослени / чланови тима имају способност да уради посао?
Како се прати и процењује вештине?

7С Матрик Питања
Користећи информације које сте се окупили, сада испитати где постоје празнине и недоследности између елемената. Запамтите можете користити ово да погледате или тренутне или жељене организације.

Кликните овде да преузмете наш МцКинсеи 7С листа, која садржи матрицу која можете користити да провјерите поравнање између сваког од елемената као што иде кроз следеће кораке:

Почните са заједничким вредностима: Да ли су они у складу са вашим структуре, стратегије и система? Ако не, шта треба да се мења?
Онда погледате тешким елементима. Колико добро свако подржава остале? Идентификовати где промене треба да буду.
Следеће поглед на осталим елементима меке. Да ли они подржавају жељене елементе хард? Да ли они подржавају једни друге? Ако не, шта треба да се мења?
Док подешавате и поравнајте елементе, мораћете да користите итеративан (и често дуготрајан) процес прилагођавања, а затим поново у анализи како да код других елемената и њиховог усклађивања. Крајњи резултат бољи учинак ће бити вредно тога.

Међутим, овај модел је више него пуки списак. Кључне тачке су:

Топ 3, стратегија, структура и система, су тешке елементе. Доњи 4, вештине, особље, стил, а заједничке вредности су меки елементи.
У то време, било каква организациона студија фокусирана на врху "тврдих" елемената и игнорисао дну "меке" елементе.
Садашњи став је да се фокусира на свих 7, прихватајући да је за сваки посао или предузеће, два или три ће бити незаобилазно се.
Кључна ствар је да сви елементи су међусобно зависни. Промене у једној ће имати реперкусије на друге. Тако је увођење нових система ће сигурно утицати на способности, а може добро утицати на структуру, стил и особље. То чак може имати утицај на стратегију. Сличне последице се јављају са децентрализацијом.
Ако само покушате да промените један елемент сама, други елемент може да се одупре и промену и покушати да се одржи статус куо. У том смислу, свака промена у организацији најбоље се види као помак у целој слици.

a promenite agenta € ™ e zadatak dakle, razumeti da je cilj organizacije i optimizacije svaki od sedam faktora u skladu sa korporativnim ciljevima.

Okvir može da se koristi za razumevanje gde se mogu pojaviti praznine u organizaciji, koji se stvara debalans i koje oblasti poslovanja usklađuju i poboljšanja za povećanje performansi. Može se koristiti kao sredstvo u različitim situacijama, kao što su korporativne:

Razumevanje sistemske promene i utiče na organizaciju u celini

Planiranje za promenom procesa a € "manja promena će rezultirati novom bilansu 7s modela

Kreiranje strateških i fundamentalna promena kulture

Poravnajte odeljenja i procesi u toku sticanja / spajanja

Koristeći model da vam odgovara
Koristeći model 7S, promena agenta € ™ e zadatak je da se počne sa kraja na umu.

- To je za razumevanje promena neophodna, radi unazad, postavlja pitanja o tome kako da se organizacija najbolje uskladiti preko svih sedam elemenata modela, za postizanje tog cilja.

Zapamtite, ovaj model je baziran oko teorije da je za organizaciju da dobro obavljaju i ostvari svoje ciljeve, da svih sedam elemenata bude usklađen, međusobno sprovođenje napredak ka ciljevima firme.

To i ne čudi, stoga, da, ako razumete cilj organizacije, onda je sledeći korak je da pogledate svaki element i rade da ih poravnati da stvori sinergiju.

Možete da koristite model 7S da pomogne analiza trenutnog stanja, predloženi budući cilj, a zatim identifikuje praznine i nedoslednosti između njih. To onda je pitanje prilagođavanja i podešavanje elemenata kako bi se obezbedilo da vaša organizacija funkcioniše efikasno i dobro ka postizanju tog krajnji cilj.

Primer
Sledeći primer deluje kao pregled da pojača korišćenje 7s modela, ali u stvarnosti, detaljnija analiza treba da se obavlja za svaki element.

Ali, u ovom primeru, mi ćemo ukratko pogledati na buduće stanje organizacije pokušava da vozi mršav Kultura

Struktura: mali hijerarhija je potrebno, koji obuhvata samo-usmerena radne timove. Dnevni Međuodjeljenski stoje sastanaka da se svakodnevno održavaju.

Sistemi: bonus sistem koji podržava Lean napredak i nove načine rada, a platni razred strukturu koja je u skladu sa novom strukturom tima.

Strategija: Fokus na Firma € ™ s osnovne nadležnosti i primenu prilagodljivu proizvodnju principa širom firme, ciljanje i eliminisanje otpada.

Veštine: Razvijati nove veštine tim, rješavanje problema, uklanjanje otpadnih materija i veštine proces analize, osnaživanju da donosi odluke, sposobnost da se pokrene i zatvoriti Kaizens

Tehnika: Liderstvo koji je obučen u Emocionalna inteligencija i hrabrost da se prenese i osnaži podređene. Vođstvo da daje primer i da trener i mentor zaposleni u Lean tehnikama.

Osoblje: timski igrači, cilj razmenu, deluju kao agenti promena i poboljšanja vožnje na individualnom nivou.

Stvaranje zajedničke vrednosti: organizaciju koja poštuje svakog zaposlenog, posvećena životnoj sredini i neprekidno teži za otklanjanje otpada i savršenstva u svemu što radi.

7S model u praksi
Da bi se sa uspešne organizacione promene, 7S model je dobar alat za korišćenje, posebno u sledećem redosledu:

1. Razumeti trenutno stanje - Gde smo mi sada? Ono što je naša trenutna strategija? Kako smo obavljaju? Itd

2. Razumeti buduće države - Gde želite da idete? Šta je strategija? Kako ćete biti konkurentni?

3.. Napravite pregled Model 7S o trenutnom stanju - Razumeti sve postojeće elemente sa organizacijom u ovom trenutku.

4.. Napravite pregled 7S model na buduće države - Šta bi sedam elementi izgledaju kao da su oni svi zajedno da odgovara novi pravac?

5.. Uporedite budući okvir sa trenutnim stanjem i napravite plan za rešavanje akcije da popuni praznine u svaki od 7 elemenata.

ПРИМЕНА 7с-модел

7С-модел се углавном користи за траг проблема са перформансама у организацији да се накнадно мењају и / или побољшања ове. Уз план или (фото) ових проблема перформанси, неколико елемената може бити стављен на коришћење на циљани начин. Важно је у то да упореде садашње стање (ИСТ) са жељеним и будуће ситуације (СОЛЛ).7С-модел представља добар оквир, у коме се могуће празнине и недоследности између ИСТ и солл се пратити и прилагођавати.

У ПРАКСИ

У пракси број питања може да се постави коришћењем 7с-модел, због чега се јасна слика о организацији јавља. Након што је ова наведена питања, важно је да се пружи одговоре на низ препрека, као што су:

Да ли је свако у оквиру организације подржали у области тврдих елемената?
Да ли су довољно чврсти елементи подршку у организацији?
Где су сличности и разлике у ИСТ-солл анализе?
Што значи да је потребно да се премости идентификоване разлике у овој анализи?
Како се план реализује и спроводи, као и могуће?

Када су питања одговорио, подаци треба да се испита.Анализа би требало да изгледа за следеће аспекте:

доследност сврставање Конфликти
Празнине
подршка
Предности
Слабости
Корист од модела може бити као статичне слике да се утврди колико ефикасно организација спроводи своју стратегију. Такође, може се користити у два правца са тренутним стањем и са намером будуће државе. Упоређивањем садашње и будуће државе, празнине може се проценити, што је довело до побољшања и акционих планова. Овај последњи случај чини модел омогућава да се користи за велике промене.

-Резиме-

Као и сваки модел, постоје добри и лоши уклапа уклапа. Ово је згодан модел за узимање снимак и да је у односу на жељено стање или побољшање. То показује како визуелно све је повезано и разумевање веће импликације промена може бити врло открива. Много је волим како општи лекар може да помогне дијагнозу стања пацијента, али фино вештина хирурга може да се користи да би специфична, жељени променило.

Закључак-

МцКинсеи 7С модел је од помоћи у пружању свеобухватне анализе организације. Користећи те информације може да доведе до нове визије, кроз интерне операције ажурирања, а доле на индивидуалне способности и пласман. Мапирање промене у целини је веома корисно у свом планирању.Успешна реализација и управљање те промене онда захтева свеобухватан, посвећен, пословне утицаја-фокусирана, и континуиране напоре.

МцКинсеи 7Сс модел је онај који се може применити на скоро сваку организациону ефективност и тим питањем. Ако је нешто у вашој организацији или тим не ради, велике су шансе да постоји неусклађеност између неких од елемената идентификоване овим класичног модела. Када ове недоследности су откривена, можете да радите да ускладе унутрашње елементе да би били сигурни да су сви доприноси заједничким циљевима и вредностима.

Процес анализирања где сте сада у смислу ових елемената је вредно само по себи. Али, узимајући ову анализу на следећи ниво и утврђивање апсолутну егзистенцију за сваки од фактора, заиста можете да преместите организацију или тим напред.

МцКинсеи је 7С оквир може да се користи на два начина;

С обзиром на везе између сваког од њих је ова може да идентификује снаге и слабости организације. Не С је снага или слабост у сопственом праву, то је само његов степен подршке, или на други начин, за друге С је што је релевантно. С Било је то у хармонији са свим другим С може се сматрати снаге и слабости
Модел истиче како промена направљена у једној од С да ће имати утицај на све остале. Дакле, ако је планирана промена била ефикасна, а затим промене у једном С морају бити у пратњи допунске промене у другима.

7С модел може да се користи на два основна начина.

Прво, предности и слабости организације могу се идентификовати с обзиром на везе између сваког од Св. Ниједан од С компоненти је снага или слабост у сопственом праву, то је само његов степен подршке, или на други начин, за друге Св што је релевантно. Било који СС ускладити са осталим Св може да се посматра као снаге, било неслагања и недостатке.

Слика испод се може користити за обављање ове унакрсне анализе. У свакој кутији акције које треба предузети да се усклади ова два елемента се снима. Кликните на слику да је видите предложак 7С модел.
Друго, модел истиче како промена направљена у једној од стране СС ће имати утицаја на све друге. Дакле, ако је планирана промена била ефикасна, а затим промене у једном С морају бити у пратњи допунске промене у другима.
Focus Q:
1. Na koji način vaš top menadžement analizira da li delovi kompanije funkcionišu harmonično? 2. Koje ste elemente kompanije odredili kao ključne za harmoničan rad?
3. Da li se lista vrednosti vaše kompanije sprovodi u praksi?

Снаге користи 7с модела
Дијагностика алат за разумевање организације које су неефикасни.
Водичи организационе промене.
Комбинује рационалне и тешко елемената са емоционалним и мека елемената.
Менаџери морају да делују на свим СС у паралели и све СС повезани.

Knjiga za literaturu Ethan M.Rasiel, Paul N.Friga The McKinsey Mind: Understanding and implementing the problem solving tools and management techniques

Similar Documents

Premium Essay

7s Model

...Introduction- The 7S model is a strategic model that can be used for any of the following purposes: * Organizational alignment or performance improvement * Understanding the core and most influential factors in an organization’s strategy * Determining how best to realign an organization to a new strategy or other organization design * Examining the current workings and relations an organization exhibits   The model, made famous by the McKinsey consulting company, is good for a thorough discussion around an organizations activities, infrastructure, and interactions. -The model and its usage- Here is the 7S model that portrays seven elements of an organization.   I define the elements as follows: Strategy – This is the organization’s alignment of resources and capabilities to “win” in its market. Structure – This describes how the organization is organized.  This includes roles, responsibilities and accountability relationships. Systems – This is the business and technical infrastructure that employees use on a day to day basis to accomplish their aims and goals. Shared Values – This is a set of traits, behaviors, and characteristics that the organization believes in.  This would include the organization’s mission and vision. Style – This is the behavioral elements the organizational leadership uses and culture of interaction. Staff – This is the employee base, staffing plans and talent management. Skills – This is the ability to do the organization’s...

Words: 2699 - Pages: 11

Premium Essay

Mckinsey 7s Model

...This part of the overall change model will focus specifically on CI efforts organic to 1SFG. First, the hard elements of the 7S model (Organizational Strategy, Structure, and Systems) will be examined. Prior to the new SIO taking the reins, our CI mission and strategy was undefined. Those soldiers who knew of the overall strategy held senior position and communication of such strategy was rarely communicated to those soldiers in mid-to-junior ranks. CI support to Force Protection is one of the many responsibilities that fall under the preview of CI Agents. Currently, CI within 1SFG is not executing that particular mission putting soldiers at risk of physical surveillance and cyber exploitation to names a few threats. In addition, each Battalion was operating within a vacuum with little direction, operations were disjointed...

Words: 816 - Pages: 4

Premium Essay

7s Model

...The 7-S-Model By Dagmar Recklies The 7-S-Model is better known as McKinsey 7-S. This is because the two persons who developed this model, Tom Peters and Robert Waterman, have been consultants at McKinsey & Co at that time. Thy published their 7-S-Model in their article “Structure Is Not Organization” (1980) and in their books “The Art of Japanese Management” (1981) and “In Search of Excellence” (1982).  The model starts on the premise that an organization is not just Structure, but consists of seven elements: Those seven elements are distinguished in so called hard S’s and soft S’s. The hard elements (green circles) are feasible and easy to identify. They can be found in strategy statements, corporate plans, organizational charts and other documentations. The four soft S’s however, are hardly feasible. They are difficult to describe since capabilities, values and elements of corporate culture are continuously developing and changing. They are highly determined by the people at work in the organization. Therefore it is much more difficult to plan or to influence the characteristics of the soft elements. Although the soft factors are below the surface, they can have a great impact of the hard Structures, Strategies and Systems of the organization.  Description  The Hard S’s | Strategy | Actions a company plans in response to or anticipation of changes in its external environment. | Structure | Basis for specialization and co-ordination influenced primarily by strategy...

Words: 688 - Pages: 3

Premium Essay

Apple 7s Model

...Apple - 7-s Model Super ordinate goals(soft) "To make a contribution to the world by making tools for the mind that advance humankind." Strategy (hard) Apple’s fundamental business model has not changed since it first began business in the late 1980’s. The main focus of the Apple strategy is in constant innovation. Apple is engaged in horizontal integration, vertical integration, strategies outsourcing and diversification. Structure(hard) The company's management employs a functional structure as the company is organised along functional lines. This structure groups people on the basis of their common expertise-experience and resources. This structure gives managers greater control of organisational activities and enables the company to avoid becoming too tall by creating several different hierarchies. By decentralising authority and responsibility as well as through a relatively flat hierarchical structure, Apple encourages its lower-level managers and employees to take the initiative and foster the company's strengths such as Apple's innovation, engineering excellence and marketing skills. Systems(hard) In order to avoid coordination problems between people, functions and divisions Apple has to use integration mechanisms and control systems. Actually, integration mechanisms aim at increasing intra-functional coordination and communication. As Apple's culture can be described as relatively open and casual, direct contact constitutes and appropriate integration...

Words: 427 - Pages: 2

Premium Essay

Essays on 7s Model

...Research Proposal on HIV Posted at: February 9, 2010 under: Sample Research Proposals by admin @ 7:04 am Problem Twenty years ago, the subject of HIV (human immunodeficiency virus), which has been found to be the cause of AIDS (acquired immunodeficiency syndrome), would not have been the topic of a major and serious worldwide catastrophe. Twenty years ago, people were not phased by the effects that would be caused by this ever so populating disease, and no one would have ever realized that this disease would not be curable or helped without expensive medicine. Like a simple exponential growth equation, the AIDS virus has increased victim numbers by about forty million all over the world. AIDS has also shown that it is not discriminating; it has infected all races and all heritages. The AIDS crisis extends far beyond its death toll, because more than seventy percent of the thirty-six million people with HIV/AIDS live in sub-Saharan Africa. Last year alone, the disease killed 1.5 million people in Africa. One third of these victims are between the ages of ten and twenty-four. The disease has been described as a development crisis; it is profoundly disrupting the economic and social bases of families and entire nations at a rate of infection at 16,000 per day. Without immediate action, AIDS will surpass the effect of the Black Plague that killed forty million people in the late fourteenth century. It is estimated that only ten percent of the death that this disease...

Words: 3218 - Pages: 13

Premium Essay

Apple's 7s Model

...Apple - 7-s Model Super ordinate goals(soft) "To make a contribution to the world by making tools for the mind that advance humankind." Strategy (hard) Apple’s fundamental business model has not changed since it first began business in the late 1980’s. The main focus of the Apple strategy is in constant innovation. Apple is engaged in horizontal integration, vertical integration, strategies outsourcing and diversification. Structure(hard) The company's management employs a functional structure as the company is organised along functional lines. This structure groups people on the basis of their common expertise-experience and resources. This structure gives managers greater control of organisational activities and enables the company to avoid becoming too tall by creating several different hierarchies. By decentralising authority and responsibility as well as through a relatively flat hierarchical structure, Apple encourages its lower-level managers and employees to take the initiative and foster the company's strengths such as Apple's innovation, engineering excellence and marketing skills. Systems(hard) In order to avoid coordination problems between people, functions and divisions Apple has to use integration mechanisms and control systems. Actually, integration mechanisms aim at increasing intra-functional coordination and communication. As Apple's culture can be described as relatively open and casual, direct contact constitutes and appropriate...

Words: 290 - Pages: 2

Free Essay

Apple 7s Model

...英语语法大全 初中英语语法 学习提纲 一、词类、句子成分和构词法: 1、词类:英语词类分十种: 名词、形容词、代词、数词、冠词、动词、副词、介词、连词、感叹词。 1、名词(n.): 表示人、事物、地点或抽象概念的名称。如:boy, morning, bag, ball, class, orange. 2、代词(pron.): 主要用来代替名词。如:who, she, you, it . 3、形容词(adj..):表示人或事物的性质或特征。如:good, right, white, orange . 4、数词(num.): 表示数目或事物的顺序。如:one, two, three, first, second, third, fourth. 5、动词(v.): 表示动作或状态。如:am, is,are,have,see . 6、副词(adv.): 修饰动词、形容词或其他副词,说明时间、地点、程度等。如:now, very, here, often, quietly, slowly. 7、冠词(art..):用在名词前,帮助说明名词。如:a, an, the. 8、介词(prep.): 表示它后面的名词或代词与其他句子成分的关系。如in, on, from, above, behind. 9、连词(conj.): 用来连接词、短语或句子。如and, but, before . 10、感叹词(interj..)表示喜、怒、哀、乐等感情。如:oh, well, hi, hello. 2、句子成分:英语句子成分分为七种:主语、谓语、宾语、定语、状语、表语、宾语补足语。 1、主语是句子所要说的人或事物,回答是“谁”或者“什么”。通常用名词或代词担任。如:I’m Miss Green.(我是格林小姐) 2、谓语动词说明主语的动作或状态,回答“做(什么)”。主要由动词担任。如:Jack cleans the room every day. (杰克每天打扫房间) 3、表语在系动词之后,说明主语的身份或特征,回答是“什么”或者“怎么样”。通常由名词、代词或形容词担任。如:My name is Ping ping .(我的名字叫萍萍) 4、宾语表示及物动词的对象或结果,回答做的是“什么”。通常由名词或代词担任。如:He can spell the word.(他能拼这个词) 有些及物动词带有两个宾语,一个指物,一个指人。指物的叫直接宾语,指人的叫间接宾语。间接宾语一般放在直接宾语的前面。如:He wrote me a letter . (他给我写了一封信) 有时可把介词to或for加在间接宾语前构成短语,放在直接宾语后面,来强调间接宾语。如:He wrote a letter to me . (他给我写了一封信) 5、定语修饰名词或代词,通常由形容词、代词、数词等担任。如: Shanghai is a big city .(上海是个大城市) 6、状语用来修饰动词、形容词、副词,通常由副词担任。如:He works hard .(他工作努力) 7、宾语补足语用来说明宾语怎么样或干什么,通常由形容词或动词充当。如:They usually keep their classroom clean.(他们通常让教室保持清洁) / He often helps me do my lessons.(他常常帮我做功课)...

Words: 12226 - Pages: 49

Premium Essay

Walt Disney 7s Model

...It was early 1991, and Michael Eisner, chairman and CEO of the Walt Disney Company, was sitting down with Frank Wells, president and chief operating officer, and Gary Wilson, executive vice president and chief financial officer, to discuss Disney's prospects for the new year. These men were still basking in the glow generated by another record revenue- and profit-breaking year in Disney's history. Disney's businesses were performing at an unprecedented level, and confidence was high. The problem facing the trio who had engineered Disney's turnaround was how to maintain Disney's explosive growth rate and its return-on-investment goal of increasing earnings per share by 20 percent over any five-year period to achieve a 20 percent annual return on equity. Paradoxically, the very success of their strategy, which had originated to protect an underperforming Disney from the rampages of corporate raiders and the threat of takeover, was causing the opposite problem: how to maintain the company's explosive growth in a business environment where attractive opportunities for expansion were becoming increasingly scarce. The men were reflecting on how to develop a five-year plan that would cement the strategy that had led to their present enviable situation and make the 1990s the "Disney Decade." This case is intended to be used as a basis for class discussion rather than as an illustration of either effective or ineffective handling of the situation. This case was...

Words: 10251 - Pages: 42

Premium Essay

Comparing the Bcg Matrix with the Mckinsey 7s Model

...Comparing the BCG Matrix with the McKinsey 7S model 1 Structure STRUCTURE ........................................................................................................................................ 2 INTRODUCTION ................................................................................................................................. 3 BOSTON CONSULTING GROUP (BCG) GROWTH MATRIX ................................................... 3 COMPOSITION AND FRAMEWORK ....................................................................................................... 3 APPLICATION ....................................................................................................................................... 3 EXAMPLE APPLICATION: JUWI ............................................................................................................ 3 WEAKNESSES AND STRENGTHS OF THE BCG MATRIX ....................................................................... 4 THE MCKINSEY 7S MODEL ............................................................................................................ 5 COMPOSITION AND FRAMEWORK ....................................................................................................... 5 APPLICATION ....................................................................................................................................... 7 EXAMPLE APPLICATION: JUWI ..............................................................

Words: 4013 - Pages: 17

Premium Essay

The Walt Disney Company: Mckinsey 7s Model the Entertainment King

...Cross in World War I, he came back determined to be an artist. After moving to Hollywood in 1923 with his older brother Roy, they founded Disney Brothers Studio. After diversifying as much as possible, Disney had a firm grasp on the global market share until the 1980’s where the company’s revenues began to slump in the film industry. Luckily Sid Bass invested $365 million in order to rescue the company and bring an end to all hostile takeover attempts. Disney’s billion dollar powerhouse status in the entertainment industry can be broken down and analyzed using the McKinsey’s 7S model. This model can be applied to Disney to analyze the company’s management and strategic policies. The McKinsey 7S model covers important strategic areas of operation including, strategy, structure, systems, style, skills, staff, and shared values. These seven elements need to be aligned and mutually reinforcing so that the model can be used to help identify what needs to be realigned in order to improve performance or to maintain alignment and performance. Disney Corporation has a hugely diversified strategy, that is to say, the plan devised to maintain and build competitive advantage over the competition. In 1928, after creating and losing the Oswald franchise to his distributor, Walt used a technique new to the animated television industry, synchronized sound with a cartoon. With his new character modeled after Oswald, Mickey Mouse was the star in Steamboat Willie which brought a wave of success...

Words: 2453 - Pages: 10

Free Essay

Case Analysis Form for Research in Motion.Doc

...NAME: _______________________________________ CASE 8: Research In Motion: Managing Explosive Growth 1. BACKGROUND INFORMATION |Timeframe |Country(s) Involved |Key Individuals & Titles |Company Type & Size | | | | | | 2. BRIEF SUMMARY OF CASE SITUATION |Business or Industry Description |Particular Company Situation | 3. INDUSTRY AND COMPETITIVE ANALYSIS |Dominant Economic Characteristics |Strategic Group MAP | | | | | | | | | | | | | | ...

Words: 277 - Pages: 2

Free Essay

Advertuisement

...the right hair, and covering nothing up but your crotch area. This interprets sexuality. The same goes for women. typical images for women are a big chest, a big behind, slim waist, long legs, skinny, oh and flawless. The stereotypes these advertisements perpetuate are that men are supposed to be taller, bigger, heartless, and tough. As for women, they have to be smaller, looked down upon, and even always being innocent. When it comes to race, a white boy has control over the white girl. But when it's a black boy and a white girl, the girl has the control. Go figure that race would have a part in advertisement. Another way race is involved in this is when it comes to colored women, they're seen as animals. They would dress up the colored models into an animal such as a tiger and have her pose as...

Words: 528 - Pages: 3

Free Essay

The Power of Models and Modeling

...comparison between model in the past and the present, and how models become more restraints than before. Also we will talk about the advantage of using models and how they can make our life much easy. Models have evolved since the beginning of the century. There are many kinds of models for almost any system or item that exist. Each model uses short, long, simple or complex mathematics formula it depends of which case the models solve. However the models that are used in these recent years are very complex and have many numerous computations which make the only one that can handle it is the computer. These kinds of models are usually use in a wide variety of tasks, such as prevision of the decision made, and an effective answer to everyday problems. During time, models start to be more restraints than before. These kinds of restraints should have value or weight to make a model compatible with the case that model solve. There are several constraints or restraints in each models, one of the most important one is budget of the project. In other words the more wherewithal, the more model accuracy. Mark P. McDonald  (  December 8, 2010). To use complex mathematical formula in the models it requires an educated staffs with a good knowledge of model branch, which make the model more expensive and take more time to solve it, comparing with computer time and cost. However the need of special educated persons is strictly required to conclude if the models created by computer...

Words: 824 - Pages: 4

Premium Essay

Bsc, Business Score Model

...superior performance in a given job, role, or situation.Competency modeling is the activity of determining the specific competencies that are characteristic of high performance and success in a given job. Competency modeling can be applied to a variety of human resource activities. This research paper will describe how organizations identify their core competencies and how they are applying this competency data to improve performance. It will also explain some emerging trends in competency modeling. Developing Competency Models Competencies enable employees to achieve results, thereby creating value. It follows that competencies aligned with business objectives help foster an organization's success. Organizations must understand their core competency needs - the skills, knowledge, behaviors, and abilities that are necessary for people in key roles to deliver business results.According to Boulter, et al (1998), there are six stages involved in defining a competency model for a given job role. These stages are: 1. Performance criteria - Defining the criteria for superior performance in the role. 2. Criterion sample - Choosing a sample of people performing the role for data collection. 3. Data collection - Collecting sample data about behaviors that lead to success. 4. Data analysis - Developing hypotheses about the competencies of outstanding performers and how these competencies work together to produce desired...

Words: 1154 - Pages: 5

Premium Essay

Clases

...discovering similarity, maturity, and capability to measure, model asses and evolves the alignment level existing among business and technological assets of an enterprise. The top research issue for currently is the alignment between business processes and supporting software system. For the first time the issue was mention in the 1970 and then several studies and researches were conducted focused the alignment concerns. Actually this paper is aiming to review a proper analysis which considering the alignment topics. From the view of the business and technological alignment, it focuses on the degree of the information technology mission, objectives and plans, support and is supported by the business mission, objective and plans. To looking how the organization can achieve alignment, the traditional approaches have been used, however only a little contribution about how to identify and correct misalignment. To complete the alignment strategies, the modeling and measurement is a must. The phase of modeling is about the various entitled the alignment concept and the links between business and IT entities. Measurement of the alignment degree existing between the chosen assets for establishing if there is any improvement. The alignment is supported by an automatic support where it’s all the processes. There is several approaches was proposed to address issue from modeling to measurement. The approaches are Strategic Alignment Model (SAM) which used for financial service firms for determining...

Words: 714 - Pages: 3