Free Essay

Epithets

In:

Submitted By soundmax123
Words 3660
Pages 15
Злочини проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування та об’єднань громадян
1. Публічна наруга над якими державними символами іноземної держави визнається кримінально караною?
ч. 2 ст. 338 – офіційно встановлений або піднятий прапор чи герб іноземної держави.
Ознаки державних символів:
1) фізична – форма і вигляд
2) юридична – закріплені в КУ, ЗУ
3) цільова – офіційно встановлені
Прапор та герб іноземної держави – її офіційні символи.
Офіційно встановлений або піднятий він буде в таких випадках:
1) дипломатичне представництво та глава дипломатичного представництва мають право встановлювати Державний прапор та Державний герб акредитуючої держави на приміщеннях дипломатичного представництва в Україні, а також на резиденції та засобах пересування глави дипломатичного представництва.
2) те саме щодо консульського представництва, але на засобах пересування глави консульської установи – тільки коли це пов’язано з виконанням службових обов’язків.
(+ в ч.1 – Державний Прапор, Державний Герб, Державний гімн – державні символи України, ст. 20 Конституції)
Якщо неофіційно встановлений – хуліганство

2. У чому полягає публічність наруги над державними символами України?
Об’єктивні ознаки наруги: в присутності сторонніх осіб, або за їх відсутності, однак це стане їм відомо
Суб’єктивні ознаки наруги – особа усвідомлює, що принижує і усвідомлює публічність.
Під публічністю треба розуміти, по-перше, наругу над державними символами у присутності сторонніх осіб (тобто тих, які не є виконавцями чи співучасниками цих злочинів), наприклад, під час демонстрації мітингів, зборів, походів, культурно-масових заходів (концертів, гулянок), на вулиці перед перехожими. По-друге, вчинення зазначених дій у відсутності інших осіб (таємно), але за умови, що вони стануть відомими невизначеній кількості осіб. Іншими словами, таємний спосіб наруги тільки тоді буде ознакою розглядуваного злочину, коли наслідки таких дій стають очевидними.

3. Назвіть ознаки предмета складу «Наруга над державними символами». Які предмети не визнаються державними символами у чому?
Ознаки державних символів:
1) фізична – форма і вигляд
2) юридична – закріплені в КУ, ЗУ
3) цільова – офіційно встановлені
Не є вітчизняними символами:
1) штандарт президента (згідно п.1 Указу Президента України це офіційний символ глави держави, а не самої держави; відсутня юридична ознака)
2)іноземні прапорці та кортежі (не є держ. символом, оскільки такими визнаються згідно Конституції України тільки прапор/герб/гімн України, які встановлені також ЗУ «Про державні символи України»)
3) прапори міжнародних організацій
4) неофіційно підняті (відсутня цільова ознака)

4. Охарактеризуйте суб’єкта злочину у складі, передбаченому ст. 340 «Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій» КК України.
1) службова особа (якщо не пов'язаний з насильством)
2) якщо пов'язаний з насильством – осудна особа, яка досягла 16-річного віку, в т.ч. і службова особа.
Поняття службової особи використовуємо з ч. 3 ст. 18 КК: Службовими особами є особи, які 1)постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції
2)представників влади чи місцевого самоврядування, а також
3)постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

5. Вкажіть ознаки суб’єктивної сторони складу злочину, передбаченого ст. 341 «Захоплення державний або громадських будівель чи споруд» КК України.
1) вина у формі прямого умислу – особа усвідомлювала суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачала його суспільно небезпечні наслідки та бажала їх настання;
2) мета – незаконно користуватися захопленими будівлею чи спорудою або перешкодити нормальній діяльності підприємств, установ, організацій.

6. Вкажіть ознаки опору як суспільно небезпечного діяння у складі злочину, передбаченому ст. 342 КК України.
Опір – це активна фізична протидія здійсненню своїх обов’язків.
Ознаки:
1) активність (активні дії, а не бездіяльність)
2) дії полягають у застосуванні сили
3) спрямованість проти виконання законних обов’язків (функцій)
4) час – безпосередньо під час виконання потерпілим своїх обов’язів

7. Охарактеризуйте потерпілого у складі злочину, передбаченому ст. 342 КК України.

1) представник влади (ч.1) – це працівник ОДВ, ОМС, який виконує в межах своєї компетенції покладені державою чи ОМС функції, в межах компетенції ставить вимоги чи приймає рішенняя; ці рішення і вимоги є обов’язковими для всіх незалежно від підпорядкування.
2) працівник правоохоронного органу (ч.2) – це працівники органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, митних органів, органів охорони державного кордону, органів державної податкової служби, органів і установ виконання покарань, державної контрольно-ревізійної служби, рибоохорони, державної лісової охорони й інших органів, які здійснюють правозастосовні чи правоохоронні функції (наприклад, співробітники кадрового складу розвідувального органу Міністерства оборони України, працівники Антимонопольного комітету України, уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України тощо);
3) член громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону (ч.2) – це громадянин України, що відповідно до закону є членом зареєстрованого в установленому порядку громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону. Таке громадське формування – це об'єднання, загін, дружина чи інша організація людей, створені для підтримання громадського порядку й охорони державного кордону, що мають статут і зареєстровані в установленому порядку в органах місцевого самоврядування;
4) військовослужбовець (ч. 2) – це особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці строкової та надстрокової служби, військової служби за контрактом у ЗС України, прикордонних військ України, СБ України, внутрішніх військ МВС України чи інших військових формувань, які створюються відповідно до законодавства України.
РІШЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ від 18.04.2012 у справі за конституційним зверненням громадянина Кузьменка Віталія Борисовича щодо офіційного тлумачення положення частини третьої статті 364 Кримінального кодексу України (справа щодо застосування кваліфікуючої ознаки "працівник правоохоронного органу" до працівника державної виконавчої служби)
Конституційний Суд України вважає, що поняття "працівник правоохоронного органу" необхідно визначати відповідно до розуміння ознак цього суб’єкта злочину лише за змістом його застосування у Кримінальному кодексі. Із системного аналізу положень Кримінального кодексу вбачається, що в ньому розмежовано поняття "працівник правоохоронного органу", "працівник державної виконавчої служби", "державний виконавець".
Зокрема, у частині другій статті 342 Кримінального кодексу передбачено кримінальну відповідальність за опір працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю під час виконання ним службових обов’язків, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві під час виконання цими особами покладених на них обов’язків щодо охорони громадського порядку, а в частині першій статті 343 Кримінального кодексу - за вплив у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу чи працівника державної виконавчої служби з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися прийняття незаконного рішення.
На підставі викладеного Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини третьої статті 364 Кримінального кодексу не поширюється на державних виконавців та інших працівників державної виконавчої служби.

8. Вкажіть типові форми опору як суспільно небезпечного діяння складі злочину, передбаченого ст. 342 КК України.
1) безпосередній фізичний вплив винного на потерпілого (фізичний – тобто із застосуванням роботи мускулатурної системи)
2) вплив на певні предмети необхідні потерпілому для виконання своїх функцій.
3) створення перешкод для пересування потерпілого (але знову ж-таки тільки із застосуванням фізичної сили)
4) створення ситуацій коли потерпілому необхідно застосувати фізичний вплив для нейтралізації зв’язку суб’єкта.

9. У чому полягає відмінність між поняттями «опір» (ст. 342 КК України), «злісна непокора» (ст. 185 КпАП), насильство (ст. 345 КК України) ?
1) при злісній непокорі відсутні фізичні дії
2)злісна непокора полягає у відмові від наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень або відмова, виражена в зухвалій формі
3) погроза не потребує ознаки реальності
4) насильство починається з побоїв (все, що до того – опір)
5) знищення/ пошкодження майна (незалежно від розміру)

10. Втручання у діяльність яких потерпілих тягне за собою кримінальну відповідальність за статтями розділу XV «Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян» Особливої частини КК України ?
Стаття 343. Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, працівника державної виконавчої служби
1)працівника правоохоронного органу
2)працівника державної виконавчої служби

Стаття 344. Втручання у діяльність державного діяча
1) Президента України
2) Голову Верховної Ради України
3) народного депутата України
4) Прем’єр - міністра України
5) члена КМУ
6)Уповноваженого ВРУ з прав людини або його представника
7) Директора Національного антикорупційного бюро України
8) Голову Рахункової палати, члена Рахункової палати
9) голову або члена ЦВК
10) Голову НБУ
11) члена Нацради України з питань телебачення і радіомовлення
12) Голову Антимонопольного комітету України
13) Голову Фонду державного майна України
14) Голову Державного комітету телебачення і радіомовлення України

11. Чи можуть перебувати у конкуренції кримінально-правові норми, передбачені ч. 1 ст. 345 «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу» та ч. 1 ст. 346 «Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча» КК України ? Відповідь обґрунтуйте. Тільки ч. 2 ст. 345 і ч. 2 ст. 346 конкурують як спеціальні по відношенню до ст.. 126 КК за ознаками спеціального потерпілого + в ст. 345-346 немає форми мордування, в 126 вона є, тобто якщо матиме місце мордування по відношенню навіть до потерпілих перерахованих в ст. 345-346, кваліфікуватимемо за ст. 126 КК. Щодо частини 1 кожної статті, то, на мою думку, в деякій частині (в однакових формах діяння) вони співвідносяться як суміжні за розмежувальною ознакою потерпілого. Якщо розмежовувати не на однаковими формами діяння, а за змістом диспозицій загалом, то ч.1 ст. 345 і ч.1 ст. 346 передбачають різні альтернативні форми діяння як елементу об’єктивної сторони складу злочину. Ч.1 ст. 345 КК передбачає наступні форми: 1)погроза вбивством; 2) погроза насильством; 3) погроза знищення чи пошкодження майна. Ч.1 ст. 346 передбачає наступні форми діяння: 1)погроза вбивством; 2)погроза заподіянням шкоди здоров’ю; 3)погроза знищенням або пошкодженням майна; 4)погроза викраденням (потерпілого) або позбавленням волі. 12. Охарактеризуйте мотив вчинення злочину, передбаченого ст. 345 «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу» КК України. Суб'єктивна сторона злочину, передбаченого ст. 345 — прямий умисел, поєднаний + спеціальний мотив, а саме у зв'язку з виконанням працівником правоохоронного органу службових обов'язків. Під виконанням службового обов'язку слід розуміти діяльність працівника, що входить в коло його повноважень. Час виконання потерпілим службових обов'язків (минулий, теперішній чи майбутній) на кваліфікацію не впливає. Для застосування ч. 1 ст. 345 КК не має значення, чи розраховував винний реалізувати погрозу щодо робітника правоохоронного органу або його близьких родичів. (+ в ст. 346 мотив – у зв’язку з державною чи громадською діяльністю) 13. Як слід кваліфікувати умисне знищення майна Генерального прокурора України у зв’язку з виконанням ним своїх службових обов’язків ? Відповідь обґрунтуйте. Умисне знищення майна Генерального прокурора України у зв’язку з виконанням ним своїх службових обов’язків слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 347 КК (за наявності усіх інших ознак складу злочину); (якщо шляхом підпалу, вибуху або іншим загально небезпечним способом, або якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки – за ч. 2 ст. 347 КК).
Працівник правоохоронного органу (ч.2) – це працівники органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, митних органів, органів охорони державного кордону, органів державної податкової служби, органів і установ виконання покарань, державної контрольно-ревізійної служби, рибоохорони, державної лісової охорони й інших органів, які здійснюють правозастосовні чи правоохоронні функції (наприклад, співробітники кадрового складу розвідувального органу Міністерства оборони України, працівники Антимонопольного комітету України, уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України тощо); РІШЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ від 18.04.2012 у справі за конституційним зверненням громадянина Кузьменка Віталія Борисовича щодо офіційного тлумачення положення частини третьої статті 364 Кримінального кодексу України (справа щодо застосування кваліфікуючої ознаки "працівник правоохоронного органу" до працівника державної виконавчої служби)
Конституційний Суд України вважає, що поняття "працівник правоохоронного органу" необхідно визначати відповідно до розуміння ознак цього суб’єкта злочину лише за змістом його застосування у Кримінальному кодексі. Із системного аналізу положень Кримінального кодексу вбачається, що в ньому розмежовано поняття "працівник правоохоронного органу", "працівник державної виконавчої служби", "державний виконавець".
Зокрема, у частині другій статті 342 Кримінального кодексу передбачено кримінальну відповідальність за опір працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю під час виконання ним службових обов’язків, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві під час виконання цими особами покладених на них обов’язків щодо охорони громадського порядку, а в частині першій статті 343 Кримінального кодексу - за вплив у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу чи працівника державної виконавчої служби з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися прийняття незаконного рішення.
На підставі викладеного Конституційний Суд України дійшов висновку, що положення частини третьої статті 364 Кримінального кодексу не поширюється на державних виконавців та інших працівників державної виконавчої служби. 14. Як слід кваліфікувати закінчений замах на вбивство Міністра Внутрішніх Справ України у зв’язку з виконанням ним своїх службових обов’язків ? Відповідь обґрунтуйте. За наявності усіх інших ознак складу злочину - за ст. 112 КК («вчинене у зв’язку з їх державною чи громадською діяльністю») 15. Працівник правоохоронного органу – це … Згідно ст. 2 ЗУ «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів», до правоохоронних органів слід відносити… (див. питання №13). 16. Уповноважена особа фонду гарантування вкладів фізичних осіб – це … Уповноважена особа Фонду - працівник Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку. (ЗУ «Про систему гарантуваня вкладів фізичних осіб») 17. Член громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону – це … ЗУ Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону Громадські формування з охорони громадського порядку і державного кордону можуть бути створені на засадах громадської самодіяльності як зведені загони громадських формувань, спеціалізовані загони (групи) сприяння міліції та Державній прикордонній службі України, асоціації громадських формувань тощо. До членів громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону належать члени зведених загонів громадських формувань, спеціалізованих загонів (груп) сприяння міліції та Державній прикордонній службі, асоціацій громадських формувань тощо, створених для участі в охороні громадського порядку і державного кордону, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, Державній прикордонній службі та органам виконавчої влади, а також службовим особам у запобіганні адміністративним правопорушенням і злочинам та у їх припиненні, у захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, а також у рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин, що мають своє положення (статут), зареєстроване в органах місцевого самоврядування. 18. Що, згідно редакції ч. 1 ст. 351 КК України, слід розуміти під «перешкоджанням діяльності» народного депутата України та депутата місцевої ради ? - невиконання службовою особою законних вимог 19. Як співвідносяться кримінально-правові норми, передбачені ч. 1 ст. 347 «Умисне знищення або пошкодження майна працівника правоохоронного органу» та ч. 1 ст. 352 «Умисне знищення або пошкодження майна службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок» ? Відповідь обґрунтуйте. Суміжні склади злочинів між собою та спеціальні склади злочинів по відношенню до ст. 194 За статею 347 потерпілим може бути: працівник правоохоронного органу, його близький родич. За статею В статті 352 потерпілими є: службова особа чи громадянин, що виконує громадський обов’язок, їх близькі родичі 20. Який вид конкуренції виникає між нормами, передбаченими ч. 2 ст. 347 (умисне знищення майна, що належить працівнику правоохоронного органу у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків, що спричинило загибель людей) та ч. 2 ст. 119 (вбивство двох або більше осіб, вчинене через необережність) ? На мою думку вони співвідносяться як ціле (347) і частина (119) 21. З якого моменту визнається закінченим злочин, передбачений ч. 1 ст. 353 «Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи» КК України ? Формальний склад злочину, тобто з моменту вчинення діяння – самовільного присвоєння владних повноважень або звання службової особи», причому як основний, так і кваліфікований склади злочинів. 22. В яких випадках присвоєння владних повноважень або звання службової особи вважається самовільним? Самовільне: 1) в порушення порядку; 2) без належних підстав. Самовільне присвоєння влади або звання службової особи передбачає обманне видання себе за службову особу і використання повноважень такої особи. Спосіб такого видання на кваліфікацію не впливає. На практиці приватні особи найчастіше видають себе за працівника правоохоронного органу (органу внутрішніх справ, податкової служби, прокуратури тощо), іншого органу влади. При цьому винний може пред'явити підроблене посвідчення або дійсне посвідчення іншої службової особи, продемонструвати будь-яку обкладинку під виглядом посвідчення службової особи, використати помилкове сприйняття себе службовою особою оточуючими, вчинює інші дії, спрямовані на те, щоб інші особи сприйняли його за службову особу. Самовільне привласнення звання представника певної професії (вчителя, лікаря, пожежного, електрика, сантехніка тощо), не пов'язане з присвоєнням звання службової особи, не є злочином. Такі дії можуть бути використані для полегшення вчинення деяких злочинів, наприклад, незаконного лікарювання, для незаконного проникнення у приміщення з метою вчинення крадіжки тощо. 23. Самоправство – це … - самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподі¬яна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника, 24. Примушування до виконання цивільно-правових зобов’язань – це … - вимога виконати чи не виконати договір, угоду чи інше цивільно-правове зобов'язання з погрозою: насильства над потерпілим або його близькими родичами, пошкодження чи знищення їх майна за відсутності ознак вимагання 25. Розмежуйте склади злочинів, передбачені ст. 355 «Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань» та ст. 189 «Вимагання» КК України. ППВСУ Про судову практику у справах про злочини проти власності При розмежуванні вимагання і злочину, передбаченого статтею 206 КК (протидія законній господарській діяльності), чи злочину, передбаченого статтею 355 КК (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань), треба виходити з того, що при вимаганні винна особа керується корисливим умислом на заволодіння не належним їй майном чи правом на таке майно або бажає вчинення на її користь дій майнового характеру. Застосування погроз чи насильства без такого умислу з метою примусити потерпілого до виконання чи невиконання цивільно-правового зобов’язання належить кваліфікувати за відповідною частиною статті 355 КК. При цьому слід мати на увазі, що відповідальність за цією статтею може наставати лише тоді, коли особу примушують до виконання (невиконання) існуючого зобов’язання, що виникло на підставах, передбачених чинним законодавством. Предметом такого зобов’язання можуть бути гроші, майно, послуги, результати творчості тощо 26. Вкажіть ознаки офіційного документа у складах злочинів, передбачених ст. 357 та ст. 366 КК України. Примітка до статті 358. Під офіційним документом у цій статті та статтях 357 і 366 цього Кодексу слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити. 27. Що слід розуміти під «іншим важливим особистим документом» як ознакою складу злочину, передбаченого ст. 357 КК України ? «До останніх належать документи, які виконують функцію паспорта для окремих категорій громадян (свідоцтво про народження для осіб, яким не виповнилось 16 років, військовий квиток), а також інші документи, втрата яких суттєво ускладнює реалізацію особою своїх прав, свобод, законних інтересів (документи про освіту, пенсійне посвідчення, посвідчення водія тощо).» До інших важливих особистим документів слід відносити посвідчення (див. коментар до ст. 358), трудову книжку, диплом про закінчення вищого закладу освіти, свідоцтво про народження, інші документи, які засвідчують важливі факти і події в житті людини і втрата яких суттєво утруднює реалізацію її прав, свобод і законних інтересів (про перелік документів, які надають право на перетинання державного кордону України, див. коментар до ст. 331). Предметом злочину, передбаченого ч. З ст. 357, є також паспорт громадянина (підданого) іншої держави, а також інші важливі особисті документи іноземців. Питання про те, чи є той чи інший документ для даної особи важливим, має вирішуватись судом у кожному конкретному випадку. 28. Розмежуйте склади злочинів, передбачені ч. 3 ст. 354 «Підкуп працівника державного підприємства, установи чи організації» та ч. 2 ст. 368 «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» КК України.
Стаття 354. Підкуп працівника підприємства, установи чи організації
1. Пропозиція чи обіцянка працівникові підприємства, установи чи організації, який не є службовою особою, або особі, яка працює на користь підприємства, установи чи організації.(Стосується працівників)
3. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання працівником підприємства, установи чи організації, який не є службовою особою, або особою, яка працює на користь підприємства, установи чи організації,
Стаття 368. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою
1. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди,
Примітка. 1. Службовими особами у статтях 364, 368, 368-2, 369 цього Кодексу є особи, які обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій. Для цілей статей 364, 368, 368-2, 369 цього Кодексу до державних та комунальних підприємств прирівнюються юридичні особи, у статутному фонді яких відповідно державна чи комунальна частка перевищує 50 відсотків або становить величину, що забезпечує державі чи територіальній громаді право вирішального впливу на господарську діяльність такого підприємства.(Стосується керівників) 29. Охарактеризуйте склад злочину захоплення державних або громадських будівель чи споруд. Безпосереднім об'єктом злочину є встановлений порядок користування будівлями та спорудами, в яких розміщені органи державної влади, органи місцевого самоврядування, об'єднання громадян або їх складові, а також нормальна робота підприємств, установ і організацій, які забезпечують діяльність вищеназваних органів та об'єднань громадян, Предметом злочину можуть бути будівлі і споруди резиденції Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, міністерств і відомств, судів, органів прокуратури, місцевих державних адміністрацій, політичних партій тощо, а також будівлі і споруди підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які забезпечують діяльність вищеназваних органів та об'єднань громадян (пошти, телеграфу, телефону, телебачення, транспортного підприємства, енергетичної системи тощо). Об'єктивна сторона злочину виражається у захопленні, тобто встановленні контролю над всією або частиною території зазначених будівель або споруд. Наприклад, встановлення контролю над пропускним пунктом споруди, що унеможливлює потрапляння на робочі місця людей, які в ній працюють. Спосіб захоплення на кваліфікацію не впливає. Він може бути насильницький, шляхом обману, відкритий або таємний. Захоплення може супроводжуватися погрозами відносно осіб, що охороняють будівлі (споруди), осіб, які перебувають у будівлях (спорудах) чи біля них, незалежно від того, мають вони якесь відношення до захоплюваних об'єктів чи ні, але які є або можуть бути потенційними супротивниками вчинюваного злочину. Якщо захоплення державних або громадських будівель чи споруд супроводжувалось насильством щодо осіб, які перешкоджали захопленню, або навмисним знищенням або пошкодженням майна, скоєне залежно від конкретних обставин справи (особи потерпілого, тяжкості застосованого насильства), співвідношення санкцій відповідних статей КК тощо необхідно кваліфікувати за сукупністю злочинів – за ст. 341 і статтями, що передбачають відповідальність за інші злочини проти органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян, злочини проти особи чи проти власності. Закінчений - з моменту фактичного захоплення частини або всієї будівлі чи споруди. Тривалість їх утримання або незаконного використання на кваліфікацію не впливає. Суб’єкт злочину – загальний. Суб’єктивна сторона - умисел та спеціальна мета – незаконного користування захопленими об'єктами або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій, що в них знаходяться.

Similar Documents

Free Essay

Bricks, Epithets, and Other Hurtling Projectiles

...Bricks, Epithets, and Other Hurtling Projectiles My frustrations churned about in my mind. Pulling two furious twelve year olds apart, wrestling a homemade shiv from a 13 year old, chasing after runaway children, dodging tossed plastic chairs, and getting hit in the chest with a brick during a single day was just as horrendous as it sounds. Today was the day our supervisor had warned us about at our orientation, where all the kids are tired, cranky, unresponsive, and ready to go home. This was the day where the kids would be especially rowdy and try to push the team leaders away. Even in spite of Jamir’s warning, my two other team leaders and I were still not prepared. Our every waking moment was dedicated to taking care of the kids. We woke up at 6 am to go to a meeting to discuss our responsibilities for the day. After a brief breakfast with the other camp counselors, we divvied up who was going to man each station. We had mountain-boarding, arts and crafts, rock climbing, swimming, going to the lake, and various other activities to attempt to entertain the kids long enough throughout the day to completely tire them out by bed time. After the activities were introduced, it was time to go wake up the children. In the first few days, the kids would be up and full of energy by the time we returned to the humble decrepit teepees. The vigor they displayed was inspiring to us counselors, yet wearisome at the same time. They were already extremely hyper even before they received...

Words: 2293 - Pages: 10

Premium Essay

Epithets

...means - the use of deminuative suffixes, such as -y (frequently used). On the lexical level we distinguish neutral vocabulary and exressive vocabulary. [to die - to go West, to work - to labour, fear - horror]. Proverbs also belong to the expressive vocabulary. On the syntactical level we distinguish between the inversion and repetition. A stylistic device is a conscious and intentional intencification of some typical structural or semantic property of a language unit (word, word combination or sentence) promoted to a generalised stater and thus become a generative model. stylistic devices are built according to a fixed model [a nice table, a tasty table, an angry table; a tasty table - a case of metonomy, an angry table - a transfered epithet]. Expressive means are trite and frequently employed. Stylistic devices are geniune to a certain extent. Stylistic devices belong to the language in use. Expressive means belong to the language as a system. Expressive means are fixed in the dictionaries. According to their structure expressive means and stylistic devices can be the same [a cold day - expressive means, a sparkling day - a stylistic device]. Exits own features and qualitiespressive means have...

Words: 7821 - Pages: 32

Free Essay

Tucker

...1) Three external or outside forces that I think impacted Tucker attempt to build and sell his car was, one could have been the fact that they tried to ruin his image (Tucker) his public image by saying and accusing him off things. Another could be that he couldn’t get the right steel that he needed to make his car they way he wanted to for a good price or rate, and the third could have been the delay in him getting the plant where he could start building in put him back a while and caused delays for making and releasing the car. 2) I wouldn’t say that the rivalry was big or intense but I would say it was around or it could have gotten intense if he started off right with the money to build and have a building to manufacture the car and get the steel at a good rate he could have made the car in a timely fashion I think the big three would have either tried to buy his idea or get in on it or did things to keep him from selling it and getting it out like the little things they tried but would have been on a bigger scale. 3) Yes, I think that there were a couple entry barriers. One was that the Big Three made steel expensive to were Tucker couldn’t get it at a good price, another was that the building for him to build in he couldn’t get it because off the delays from the government. 4) Yes I think that in these days that what the Big 3 did to tucker people and businesses do that today to other small businesses by hiking up prices or buying up shelf space to...

Words: 584 - Pages: 3

Free Essay

Rte Cereal Paper

...Ready To Eat Breakfast Cereal Industry Monday, September 09, 2013 3:09 PM The Big 3 and the industry before the 1990's 1972 Federal trade Commission file a major antitrust suit against the big 3 (Kellogg, General Mills, and General Foods) Argued: Monopolized cereal market and had taken specific steps to deter entry by new firms How? Restrained competition amongst themselves through "unwritten agreements" to limit the in-pack premiums (free toys, gifts, e tc) -Refrain from trade dealing-offering discounts to retailers for special treatment or special promotions -Refrained from widespread fortification of their brands because it was believed to not be in the long run interests of the industry (vitamin fortification) FTC also argued the big three took specific actions to make new entry ventures unprofitable -prevented entry into the RTE cereal industry by encouraging super markets and other retailers to adopt a shelf space plan that ensured the big threes products received the most valued center aisle position Caught off guard with the introduction of natural cereal brands Industry environment in the 1990's Technology Processes utilized in creation of many children's cereals took substantial engineering expertise and production experience to master. -Standard plant was estimated to req. a capacity of 75 million pounds per year to achieve minimum efficient scale -employed 125 people -req. capital in excess of 100 million -a singly plant...

Words: 303 - Pages: 2

Premium Essay

Epithets In Gilgamesh Essay

...In ancient times, the epithet was a commonly used byname in both the oral and written traditions. The epithet was a descriptive name, not unlike a modern nickname, and was used extensively in epic poetry. The most famous use of the epithet was those used in the Homeric epics the Iliad and the Odyssey. The use of epithets was used as well in a much earlier Mesopotamian poem known as the Epic of Gilgamesh. In the Homeric Poems and the Poem of Gilgamesh the two stories share stock epithets and epic similes. The paper will first discuss epithets in the Homeric poems, then discuss the epithets in the Epic of Gilgamesh in comparison. Homeric Epithets Places The epithet, as previously mentioned, was essentially a byname. It saw its full use in the Homeric Epic which is why this paper chooses to discuss the Homeric poems first. While it was defiantly used to describe individuals such as Gods and certain characters, it was also used to describe certain places as well. Homeric scholar Bowra discussed this in her analysis: “Homeric...

Words: 2073 - Pages: 9

Free Essay

The Epithet in the Novel "Jane Eyre"

...aimed at extracting, aesthetic and meaningful, emotional information from the literary text. The second chapter is concerned with the semantic and stylistic analysis of the epithet. In the work the epithet is determined as a stylistic device based on the interplay of emotive and logical meaning in a attributive word, phrase or even sentence used to characterize an object and pointing out to the reader. The epithet always has the emotional meaning or emotional color due to peculiarities of semantic structure of adjectives. For the purpose of study of linguistic nature of epithet we dwell on the problem of lexical and stylistic meaning of adjectives. The use of adjectives as epithet as preconditioned by the contact and functional characteristics that is predicativeness, stylistic churdge and liability for stylistic actualization in the context. Next undertake the study the types of epithet and its informational meaning in the text. We suggested the following classification of the epithet: conventional or standing; explanatory, metaphorical, mixed and syntactical types of epithet (invertational and phrase). Under the conventional epithet we understand the firm combinations, which point out the property of the subject. The explanatory epithet points out the main feature of the word. The metaphorical epithet is treated as a sort of explicit metaphor. Conclusion In the conclusion section we’d like to write brief in formations about lexical stylistic...

Words: 1076 - Pages: 5

Premium Essay

The Epithet in the Novel "Jane Eyre"

...device – the epithet in the literary work “Jane Eyre” by Charlotte Bronte. The topicality of chosen by us theme lies in the fact that a human being perceives the reality by means of various images. These images exist everywhere: in art, in nature, in thoughts, and in speech in particular. Each of us at least ones created an image. We use different means (stylistic expressive means and devices) to achieve the aim. In our research we would like to concentrate our attention on “epithet”, a figure of speech which gives the opportunity to create the most expressive and vivid images. Despite the fact that there are many works devoted to the problem under analysis some important aspects such as structural - the lexical stylistic device the epithet as its component have not been fully investigated. This defines the actuality of the work and its theoretical value. The basic purpose of this course-paper is formulated as a research of linguistic nature of epithet, its types from the point of semantic, structural parameters and its informational significance in the text. The given aim predetermines the concrete tasks of the research. The course- paper pursues the following objectives: 1) to read the novel “Jane Eyre” and to find epithets; 2) to reveal the theoretical notion of the epithets and its categories; 3) to observe emotional, evaluative, expressive components of the lexical meaning of epithets; 4) to work out the classification of types of epithet. The novelty...

Words: 18859 - Pages: 76

Free Essay

Stylistic Devices Based on the Interaction Between the Logical and Emotive Meanings Epithet

...Epithet is a stylistic device based on the interaction of the logical and emotive meanings. It shows the purely individual emotional attitude of the writer or the speaker towards the object mentioned. Epithet is expressed by: 1) adjectives; 2) adverbs; Adjectives and adverbs constitute the greatest majority of epithets. 3) participles, both present and past; 4) nouns, especially often in of-phrases; 5) word-combinations; 6) whole phrases. The last two groups of epithets help the writer in a rather concise form to express the emotional attitude of a personage towards an object or phenomenon. In most cases it is a direct quotation of the character’s remark. Such a usage of a quotation for an epithet stresses the subjectivity, individuality of the character’s perception. It renders the emotional attitude of the personage. Phrase-epithet helps not only to reveal the individual view of the author and his characters but at the same time to do it in a rather economical manner. One more structural type of epithet is “monopolized” by the English language. It is based on the illogical syntactical relations between the modifier and the modified. Such constructions enable the writer to use nouns of high emotional coloring, supplying them with additional characteristics without overcrowding the description. Epithets vary not only in structure but in the manner of application too. So, most often we meet one-word, or simple epithet. Rather often epithets are used in pairs....

Words: 706 - Pages: 3

Free Essay

Analysis

...William Somerset Maugham is one of the best known English writers of the 20th century. He was not only a novelist, but also a one of the most successful dramatist and short-story writers. Maugham wants the readers to draw their own conclusion about the characters and events described in his novels. His reputation as a novelist is based on the following prominent books: “Of Human Bondage”; “The Moon and Sixpence”; and “The Razor's Edge”. Though Maugham doesn’t denounce the contemporary social order, he is critical of the morals and the narrow-mindedness. Realistic portrayal of life, keen character observation, and interesting plots coupled with beautiful, expressive language, a simple, clear, unadored style, place Somerset Maugham on a level with the greatest English writers of the 20th century. In general, Maugham's novels and short stories could be characterized by great narrative facility, an ironic point of view, cosmopolitan settings, and an astonishing understanding of human nature. His short stories gained the greatest popularity. And it’s right time to speculate upon one of the stories - “The Escape”- which impressed me deeply and made me think about its subject. It is about a man (Roger) and a woman (Ruth), their complicated relations and scheming in order to achieve different aims. So they are the main characters. The author hides behind the narrator who is the secondary character. The essence of “The Escape”, to my mind, is that Roger and Ruth have diverse...

Words: 1865 - Pages: 8

Premium Essay

Julius Caesar Rhetorical Devices Essay

...disrupts the proper workings of the mind, perpetuating psychological and social disorder in which, in Christian terms, repeats the error of the Fall.” (Tardiff 218). He carries out so much strength and passion into his words that it creates tension in the crowds of Rome and causes the Plebeians to grow angry. This anger causes violence and riots to break out. “At first, Brutus’s eloquent justification for preserving the Roman republic from the threat of Caesar’s tyranny mollifies the plebeians; however, when Antony passionately appeals to the crowd to the avenge their murdered leader, the incensed mob riots in the streets of Rome.” (Lee 1). In Shakespeare’s Julius Caesar, Shakespeare uses rhetorical devices such as diction, anaphora, and epithet in his writings to create power and emotion in Mark Antony’s speech at the funeral of Julius Caesar to make it...

Words: 1348 - Pages: 6

Free Essay

A War Song for Englishman

...A War Song to Englishmen (By William Blake) Prepare, prepare the iron helm of war, - jambus, anapaest, jambus, jambus Bring forth the lots, cast in the spacious orb; Th' Angel of Fate turns them with mighty hands, And casts them out upon the darken'd earth! Prepare, prepare! Prepare your hearts for Death's cold hand! prepare Your souls for flight, your bodies for the earth; Prepare your arms for glorious victory; Prepare your eyes to meet a holy God! Prepare, prepare! Whose fatal scroll is that? Methinks 'tis mine! Why sinks my heart, why faltereth my tongue? Had I three lives, I'd die in such a cause, And rise, with ghosts, over the well-fought field. Prepare, prepare! The arrows of Almighty God are drawn! Angels of Death stand in the louring heavens! Thousands of souls must seek the realms of light, And walk together on the clouds of heaven! Prepare, prepare! Soldiers, prepare! Our cause is Heaven's cause; Soldiers, prepare! Be worthy of our cause: Prepare to meet our fathers in the sky: Prepare, O troops, that are to fall to-day! Prepare, prepare! Alfred shall smile, and make his harp rejoice; The Norman William, and the learned Clerk, And Lion Heart, and black-brow'd Edward, with His loyal queen, shall rise, and welcome us! Prepare, prepare! Готовьте, готовьте железные шлемы войны, Ведите народы, что брошены в сфере огромной; Могучей рукою направит их Ангел Судьбы И вырвет из плена, во имя земли, уже чёрной! Готовьте, готовьте! Готовьте...

Words: 1177 - Pages: 5

Premium Essay

Hera

...June 7, 2012 Epic Poetry and the Great Goddess Hera Homer’s work The Iliad is an ideal example of epic poetry. Throughout The Iliad Homer uses Hera, the Queen of the gods and goddesses, to show three major characteristics of Epic Poetry; stock epithets, the supernatural and the use of similes. The use of stock epithets or descriptive adjectives is the most common characteristic of epic poetry used by Homer. Hera is considered the “white-armed goddess” and “golden-throned”. These epithets describe Hera’s perfect ivory complexion and her role as the “queen of the gods. The use of supernatural phenomena can be seen on several different occasions throughout Homer’s works, particularly, the goddess Hera interacts with mortals many times. One of the first occasions is the contest between Aphrodite, Athena, and Hera to be awarded the golden apple and to be considered the “fairest” goddess. Paris, the son of the King of Troy is asked to pick the winner, and he chooses Aphrodite. Losing the contest causes Hera to despise the Trojans. A second interaction with a mortal is in the midst of a fight between Achilles, and Agamemnon when Hera comes down to send Athena to stop Achilles from killing Agamemnon. Since Hera hates the Trojans and rather than watch Agamemnon be killed by Achilles she decides to intervene and offer Achilles gifts to calm him down. In The Iliad Homer finds great use of similes. Homer uses these similes to help the ordinary people of Ancient Greece better understand...

Words: 358 - Pages: 2

Premium Essay

Analysis of the Extract (a Piece of Advice (by W.S. Maugham))

...SIW Module 1 Variant 2 Theme: Stylistic Devices. Analysis of the text. 1. Point out three metaphors and three epithets used by the author to characterize the main character (Stephens) and comment on them. Three metaphors : trifle embarrassed apologetic laugh forcible ring Three epithets: thick-set and stout a round red face bullet-shaped head All these stylistic devices describe the main hero as a  person who is very tired of life, he is passive, but he wants to change something in it, that is why to show us the antagonistic character of the visitor, the author uses an oxymoron “bright dark eyes”. Also we can see the despair of a stranger, because he uses “short, sharp sentences”, to emphasize it the author told us that they had “a forcible ring”. 2. Give synonyms of colloquial style to the following literary words: “to flounder”, “hazardous”, “content”, “a trifling indisposition», «errand”, “to perceive”. To flounder – to struggle Hazardous - dicey, chancy Content – pleased A trifling indisposition – reluctance Errand – trip To perceive – get, understand 3. What words and phrases are used to describe Stephens at the beginning and at the end of the story? How can the reader gather that Stephens was happy in Spain? What was it that attracted him to Spain? The narrator used epithets, metaphors, oxymoron and other SD to describe Stephens. He used such constructions as “trifle embarrassed”, “…holding it in one hand absent...

Words: 316 - Pages: 2

Free Essay

Jasons Attributes

...In the Homeric poems, epithets provide an index to the personality of a hero. When the poet invokes a particular epithet, a particular attribute or set of attributes is summoned to the performance. According to Theodore Klein, critics of Apollonius single out the pallid and ineffectual personality of Jason as the primary reason for the “aesthetic failure” of the Argonautica. He obtains the object of his quest, the golden fleece, in the end, but only via the help of a witch. He does finally return home to Greece, but only after having dishonorably slain Apsyrtus. Jason’s weakness is epitomized by the epithet amechanos, which may be translated “embarrass” or “incertitude.” The table below presents a few epithets of Homeric heroes: Achilles “Son of Peleus” “Swift-footed” “Breaking through men” “Lion-hearted” “Like to the gods” Aeneas “Son of Anchises” “Counselor of the Trojans” “Lord of the Trojans” “Father” “Loyal/Pious” Agamemnon “Son of Atreus” “Wide-ruling” “The Lord Marshal” “Powerful” “Shepherd of the People” “Brilliant” The unprepossessing figure of Jason is further sunk in relief against the more dominating personalities of the heroes in his crew. The timorous captain often finds himself deferring to the decisions of Heracles and other great heroes of classical lore. Whither Jason? Some have argued that the kind of heroism which the Argonautica highlights is collective heroism;...

Words: 646 - Pages: 3

Premium Essay

Plan of the Lesson

...1. Point out three metaphors and three epithets used by the author to characterize the main character (Stephens) and comment on them. Three metaphors : trifle embarrassed apologetic laugh forcible ring Three epithets: thick-set and stout a round red face bullet-shaped head All these stylistic devices describe the main hero as a person who is very tired of life, he is passive, but he wants to change something in it, that is why to show us the antagonistic character of the visitor, the author uses an oxymoron “bright dark eyes”. Also we can see the despair of a stranger, because he uses “short, sharp sentences”, to emphasize it the author told us that they had “a forcible ring”. 2. Give synonyms of colloquial style to the following literary words: “to flounder”, “hazardous”, “content”, “a trifling indisposition», «errand”, “to perceive”. To flounder – to struggle Hazardous - dicey, chancy Content – pleased A trifling indisposition – reluctance Errand – trip To perceive – get, understand 3. What words and phrases are used to describe Stephens at the beginning and at the end of the story? How can the reader gather that Stephens was happy in Spain? What was it that attracted him to Spain? The narrator used epithets, metaphors, oxymoron and other SD to describe Stephens. He used such constructions as “trifle embarrassed”, “…holding it in one hand absent mindedly stroked it with the other.”, “apologetic laugh” , “with a round red face...

Words: 304 - Pages: 2