Free Essay

Dispozicija

In:

Submitted By RenataZibert
Words 680
Pages 3
EKONOMSKA ŠOLA NOVO MESTO

Višja strokovna šola

Program: POSLOVNI SEKRETAR

KOMUNIKACIJA S TEŽAVNIMI STRANKAMI

DISPOZICIJA

Predmet: Koncepti in veščine komuniciranja Študent: Urška ŠVIGELJ
Mentorica: mag. Iris FINK GRUBAČEVIĆ

Novo mesto, oktober 2012

KAZALO DIPLOMSKEGA DELA

UVOD

1 PREDSTAVITEV PROBLEMA

OPREDELITEV IN POMEN KOMUNICIRANJA

1 NAČINI KOMUNICIRANJA

1 Neposredno in posredno komuniciranje

2 Vsebinsko in odnosno komuniciranje

3 Zavestno in nezavedno komuniciranje

4 Enosmerno in dvosmerno komuniciranje

5 Besedno (verbalno) in nebesedno (neverbalno) komuniciranje

POSLOVNO KOMUNICIRANJE

1 NAMEN

2 NEVROLINGVISTIČNO PROGRAMIRANJE (NLP)

OSNOVE USPEŠNE KOMUNIKACIJE

1 ASERTIVNO VEDENJE

2 PRI KOMUNICIRANJU MORAMO UPOŠTEVATI ŠE

TEŽAVNE STRANKE

1 TIPI TEŽAVNIH STRANK

1 Jezna stranka

2 Klepetava stranka

3 Neotesana stranka

4 Vzvišena stranka

5 Molčeča stranka

6 Nezaupljiva stranka

UPRAVNA ENOTA NOVO MESTO

1 OSNOVNI PODATKI

2 POSLANSTVO UPRAVNE ENOTE

3 IZOBRAŽEVNJE IN RAZVOJ ZAPOSLENIH

RAZISKAVA

1 METODA

2 VZOREC

3 HIPOTEZE oz. TRDITVE

4 ANALIZA REZULTATOV

ZAKLJUČEK

LITERATURA

PRILOGE

UVOD DIPLOMSKEGA DELA

Komuniciranje je osnovni sestavni del vsakdanjega življenja v vseh življenjskih okoljih. V sodobnem svetu postaja zmožnost učinkovitega komuniciranja z ljudmi vedno pomembnejša. Komunikacije se učimo vse življenje. Komuniciramo doma, v službi, na poti domov in na delo, komuniciramo v prostem času. Zavedamo se, da se spretnosti v komuniciranju z ljudmi ni mogoče naučiti le z branjem ustrezne literature in opazovanjem drugih, temveč je tu potrebno izkustveno učenje. Znano je da delo s strankami zahteva kakovostne medčloveške odnose. Uslužbenci v državnih uradih se vsak dan srečujejo z ljudmi, ki imajo različne želje, zahteve in potrebe. Včasih je zaradi pravil težko zadovoljiti vsem njihovim željam, zato pride do konfliktov med stranko in uslužbencem.
Cilj naloge je prepoznati tipe strank, jim prilagoditi način komunikacije ter tako rešiti konfliktno situacijo ali jo vsaj omiliti. S tem bi preprečili stres in nezadovoljstvo obeh udeležencev ter prihranili čas.
Aristotel: »delo z ljudmi je umetnost«

GLAVNI – VSEBINSKI DEL DIPLOMSKEGA DELA

V diplomski nalogi bom najprej opredelila pomen komuniciranja. Komuniciranje je osnovni sestavni del vsakdanjega življenja, zmožnost učinkovitega komuniciranja z ljudmi pa postaja vedno bolj pomembno.
Po možnosti, si želimo komunikacijo brez ovir, če pa se pojavijo, jih moramo prepoznati in znati premagati. Samo dobra komunikacija nam omogoča preseganje ovir in vzpostavitev dobrih medosebnih in poslovnih stikov.
Namen in cilj diplomske naloge je, da z raziskavo na Upravni enoti Novo mesto ugotovim, kako bi izboljšala odnose med javnimi uslužbenci in strankami. Vse to z namenom, da bi se zmanjšalo število težavnih strank, preprečilo nepotrebne konflikte ter omogočeno javnim uslužbencem nemoteno delovanje.
Za raziskavo bom uporabila metodo anonimnega anketnega vprašalnika. V anketo bom zajela tiste zaposlene na Upravni enoti, ki imajo pri svojem delu stike s strankami.
Z raziskavo želim ugotoviti ali je zaposlenim omogočeno izobraževanje s področja komuniciranja.
Zanima me tudi, kaj vpliva na to, da so stranke težavne (starost, spol, karakter, dnevi v tednu..)
Podatke ki jih bom pridobila za raziskavo bom analizirala in grafično prikazala.

ZAKLJUČEK DIPLOMSKEGA DELA

Cilj vsake organizacije je učinkovito in kvalitetno uresničevanje zastavljenih ciljev. Uspešno komuniciranje je tisto, ki dosega zastavljene cilje.
Pri delu s strankami v upravnih postopkih so cilji javnega uslužbenca in stranke velikokrat različni. Ponavadi je skupen cilj realiziran takrat, ko je zadeva rešena v korist stranke. V nasprotnem primeru se lahko zaključi za stranko neugodno. V tej situaciji je pomembno spoznanje, da je vsak človek svet zase, in to je izhodišče za izbor pravih pristopov do sogovornika. Pomembno za javnega uslužbenca je, da spozna oziroma ugotovi, kateri so tisti dejavniki, ki pogojujejo obnašanje stranke. S tem pridobi povratno informacijo, ki mu omogoča izbor ustreznih komunikacijskih pristopov za dosego želenega cilja-zadovoljne stranke.

SEZNAM LITERATURE IN VIROV

5.1 LITERATURA

1. BREJC, M.: Ljudje in organizacija v javni upravi, Ljubljana: Fakulteta za upravo, 2004. 2. KAVČIČ, B.: Poslovno komuniciranje, Ljubljana: Ekonomska fakulteta, 2000. 3. KNEŽEVIČ, A. N.: Oljka: o sporazumevanju in obnašanju: tudi tako govorimo. Radovljica: Didakta, 2001. 4. MOŽINA, S., TAVČAR, M., KNEŽEVIČ, A. N.: Poslovno komuniciranje. Maribor: Obzorja, 1998 in 2004. 5. UCMAN, I., STARE DRAGINC, A.: Koncepti in veščine komuniciranja, 3. dopolnjena izdaja, 4. natis., Novo mesto: Ekonomska šola, Višja strokovna šola, 2006. 6. ZIDAR GALE, T.: Dialog, gibalo sprememb:GV, 2002

5.2 VIRI

Similar Documents

Free Essay

Dispozicija

...UNIVERZA V MARIBORU EKONOMSKO-POSLOVNA FAKULTETA Izberi tip pisnega dela: Dispozicija diplomskega dela OBLIKOVANJE TRANSFERNIH CEN V MEDNARODNI KORPORACIJI (NA PRIMERU IZBRANEGA PODJETJA) Setting Transfer Prices in Corporate Company (Selected Company Case Study) Študijski program: Poslovna ekonomija Študijska usmeritev: Finance in bančništvo Maribor, marec 2016 1. OPREDELITEV PODROČJA IN OPIS PROBLEMA V diplomski nalogi bomo predstavili trenutno veljavna načela za določanje transfernih cen in načine – evalvacije pravilne izbire – določitve le-teh v mednarodnih korporacijah. V splošnem velja prepričanje, da mednarodna podjetja, ki v različnih državah poslujejo preko hčerinskih družb različnih pravnih oblik (predstavništev, podružnic, odvisnih podjtij), določajo transferne cene za nakup in prodajo blaga in storitev v višini, ki jim omogoča maksimizirati dobiček v državi, kjer je davčna obveznost najnižja. S prikazom načina določanja stroškovnih mest, prodajnih in profitnih centrov, želimo pokazati, da velike korporacije transfernih cen ne določajo le z namenom minimiziranja davčne obveznosti, temveč za ugotavljanje uspešnosti delovanja posameznih prodajnih programov in možnosti ugotavljanja trendov in kazalnikov uspešnosti glede na prodajne načrte. S hitro rastjo obsega svetovne trgovine in globalizacijo področje transfernih cen dobiva vedno večji pomen pri delovanju mednarodnih korporacij kakor tudi pri delovanju državnih...

Words: 990 - Pages: 4

Free Essay

Mies Van Der Rohe

...Mies van der Rohe Stambena arhitektura Mies van der Rohe Ludwig Mies van der Rohe (1886-1969), njemacki arhitekta, poznat kao jedan od najvecih arhitekata 20.stoljeca. Naglasavajuci otvorene prostore i industrijske materijale u konstrukciji, definirao je modernu arhitekturu. Rodjen u Aachenu, Mies je prvu polovinu svoje karijere proveo u rodnoj Njemackoj. Njegovi rani radovi su se odnosili na stambenu arhitekturu, a njegov prvi rad, Riehl House je imao priliku projektovati sa samo dvadeset godina. Mies je vrlo brzo postao vodeca figura avantgardnog zivota Berlina i bio je postovan sirom Evrope zbog svojih inovativnih formi ukljucujuci Barcelona Pavilion. 1930.godine imenovan je za direktora Bauhausa, Njemacke skole eksperimentalne umjestosti i dizajna koju je vodio do 1933. godine kada su nacisti zatvorili tu skolu. Armour Institut, jedan od prethodnika IITa, osnovan je 1890. godine u Chicagu, centru napredne arhitekture. Arhitekti poput Burnhama i Roota, Sullivana i Adlera, i William Le Baron Jenneya su transformirali su arhitekturu naglasavajuci strukturu i funkciju nad ukrasima. Ova generacija arhitekata je postala poznata kao prva "Chicago School of Architecture" („Cikaska skola arhitekture“). Mies je osnovao sljedecu. 1936. godine kada je Earl Reed dao ostavku na vodece mjesto Armour instituta, skola se pocela baviti trazenjem novog direktora. Povjerenstvo, sa John Holabirdom na celu, je angazovalo Miesa. Njegov prvi zadatak je bio da preuredi nastavni plan i...

Words: 2824 - Pages: 12

Free Essay

Špedicija

...Sadržaj 1. Uvod...............................................................................................................................3 2. „Monte Line“ D.O.O....................................................................................................4 3. Obrada uvoznog robnog toka sa carinjenjem tereta na vozilu................................5 3.1.Zaključivanje ugovora o špediciji................................................................................5 3.2.Zaključivanje ugovora o transportu, prateća dokumentacija i CMR...........................7 3.3.Carinjenje robe i potrebna dokumentacija...................................................................8 3.4. Doprema robe, preuzimanje i podnošenje računa......................................................10 4. Obrada uvoznog robnog toka sa carinjenjem tereta u skladištu...........................11 4.1. Zaključivanje ugovora o špediciji.............................................................................11 4.2. Zaključivanje ugovora o transportu, transport robe do skladišta u kom se vrši carinjenje...........................................................................................................................12 4.3.Priprema i prosleđivanje dokumentacije potrebne za carinjenje................................13 5. Razlike između obrađenih robnih tokova................................................................14 6. Problemi do kojih može...

Words: 3741 - Pages: 15