Free Essay

Darbs

In:

Submitted By maijassaule
Words 3435
Pages 14
Kvalifikācijas darba nolikums studiju programmā Mākslas institūciju pārvaldība specialitātē Kultūras menedžeris ar specializāciju sarīkojumu vadītājs

Nolikums izdots saskaņā ar:
1. Latvijas Kultūras koledžas nolikumu
2. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtību Latvijas Kultūras koledžā
3. Prakses nolikumu

1. Vispārīgs apraksts – kvalifikācijas darba izstrādes priekšnoteikumi un mērķis.

Kvalifikācijas eksāmenus ir atļauts kārtot personām, kuras ir apguvušas pilnu studiju programmu un saņēmušas galīgo vērtējumu – atzīmi ne mazāku par 4 – gandrīz viduvēji, vai ieskaitīts visos programmas studiju kursos, praksēs un kvalifikācijas praksē. [skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkts 1.4.]

Kvalifikācijas eksāmeni LKK ir: 1. kvalifikācijas darbs (specialitātē un specializācijā) 2. kvalifikācijas eksāmens (teorija) 3. noslēdzošais kvalifikācijas eksāmens (kvalifikācijas darbu specializācijā un specialitātē prezentācija)
[Skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkts 1.1.]

Kvalifikācijas darba izstrādes mērķis ir: ➢ Kvalifikācijas darbā atspoguļot studenta apgūtās teorētiskās zināšanas, iemaņas profesionālajā darbā un pētniecībā izvēlētajā specialitātē un specializācijā; ➢ nostiprināt studiju laikā iegūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas; ➢ pārbaudīt prasmi racionāli strādāt ar informāciju, argumentēti izstrādāt un formulēt darba mērķi, uzdevumus, norisi, secinājumus, parādīt strukturālas domāšanas priekšrocības kādas tēmas atklāšanā; ➢ kvalifikācijas darba tēmu students realizē atbilstoši savām interesēm, specializācijai, pieredzei.

Kvalifikācijas darbs sastāv no divām daļām, no kurām pirmā – projekta pieteikums un projekta norises analīze tiek iesniegta un aizstāvēta kā kvalifikācijas darbs specialitātē. Savukārt otrā daļa – patstāvīgi izstrādāts un realizēts koncertestrādes sarīkojums tiek aizstāvēts kā kvalifikācijas darbs specializācijā.

1. Kvalifikācijas darbs specialitātē sastāv no: 1.1. projekta pieteikums, kas apliecina darba autora spēju plānot projektu, novērtēt situāciju, noteikt mērķus un uzdevumus, resursu ieguvi un izlietojumu. Tāpat šī daļa atspoguļo autora apgūtās teorētiskās zināšanas izvēlētajā studiju speciālitātē un spēju to pielietot praksē; 1.2. projekta norises analīze, kas atspoguļo autora praktiskās zināšanas projektu vadībā izvēlētajā specialitātē un prasmi analītiski un objektīvi izvērtēt īstenotā projekta norisi, izsvērt stiprās un vājās puses, kļūdas un veiksmes, pamatot tās un piedavāt risinājumus, lai turpmāk izvairītos no kļūmēm.
2. Kvalifikācijas darbs specializācijā ir studenta patstāvīgi izstrādāts koncertestrādes sarīkojums, kura pamatā ir studenta veidots scenārijs, kā arī piedalīšanās sarīkojumā, veicot sarīkojuma vadītāja pienākumus. Koncertestrādes sarīkojumu var realizēt jebkurā kultūras un izglītības iestādē, organizācijā, ar kuru ir noslēgts līgums par studenta diplompraksi. Sarīkojuma apjoms ne mazāk par 40 minūtēm.

Katrai kvalifikācijas darba daļai (kvalifikācijas darbs specialitātē un kvalifikācijas darbs specializācijā) ir savs darba vadītājs.

Par kvalifikācijas darbu vadītāju var būt LKK, citas augstākās mācību iestādes mācībspēks, uzņēmuma vai iestādes attiecīgās nozares speciālists, kā arī uzņēmuma zinātniskais darbinieks, kuram ir augstākā izglītība un vismaz trīs gadu pieredze attiecīgajā nozarē. [skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkts 2.3.]

Students ar darbu vadītājiem vienojas par individuālu darba un konsultāciju grafiku darba izstrādei.

Kvalifikācijas darba tēmu izvēlas students, saskaņojot to ar paša izvēlētajiem darba vadītājiem. Kad tēma ir saskaņota ar darba vadītājiem, students LKK iepriekš noteiktajā datumā iesniedz tēmas pieteikumu savas specialitātes nodaļā.
Pieteikuma veidlapa pievienota pielikumā (Pielikums Nr.1.).
Pēc tam iepriekšnoteiktā datumā notiek tēmas aizstāvēšana specializācijā.

Tēmas aizstāvēšanā ir jāprezentē sarīkojuma scenārija plāns (tēma, ideja, kompozīcija, iespējamā forma, realizācijas vieta, izpildītāji, laiks)

Ja noteiktajā datumā darba tēma netiek aizstāvētā, tad šī aizstāvība rakstiski jāiesniedz Tradicionālās kultūras un skatuves mākslas nodaļas vadītājam ne vēlāk kā 2 mēneši pirms sarīkojuma norises.

Kvalifikācijas darbs specializācijā nedrīkst tikt realizēts ātrāk kā 5. semestrī pilna laika studiju kursos vai 6. semestrī nepilna laika studiju kursos.

Projekta realizācijas beigu termiņš nedrīkst pārsniegt kvalifikācijas darba aizstāvēšanas termiņu.

Desmit darba dienas pirms sarīkojuma diplomandam ir jāiesniedz iesieta kvalifikācijas darba teorētiskā daļa (scenārijs) Tradicionālās kultūras un skatuves mākslas nodaļas vadītājai.

Izstrādāts kvalifikācijas darbs specialitātē un specializācijā tiek iesniegts Kultūras vadības nodaļā 5. semestra (pilna laika studiju kursi) vai 6. semestra beigās (nepilna laika studiju kursi) LKK noteiktā datumā.

Studentus, kuri saņēmuši noslēdzošajā kvalifikācijas eksāmenā vērtējumu mazāk kā 4 (gandrīz viduvēji), eksmatrikulē un izsniedz sekmju izziņu par izglītības iestādē apgūtā kursa apjomu un kvalitāti. Šiem studentiem ir tiesības divu gadu laikā, bet ne agrāk kā pēc 6 mēnešiem, atkārtoti kārtot kvalifikācijas eksāmenu par saviem līdzekļiem, sedzot eksāmena izdevumus atbilstoši nolikumam Par maksas pakalpojumu sniegšanas kārtību Latvijas Kultūras koledžā. Atkārtotai gala pārbaudījumu kārtošanai pretendenti tiek imatrikulēti pēc studiju programmas vadītāja priekšlikuma. [skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkti 6.3. un 6.5.]

Kvalifikācijas darbu vadītāji iesniedz rakstisku vērtējumu ne vēlāk kā 3 dienas pirms noslēdzošā kvalifikācijas eksāmena norises.
Kvalifikācijas darbu recenzenti izskata iesniegto darbu un sniedz rakstisku vērtējumu ne vēlāk kā 3 dienas pirms noslēdzošā kvalifikācijas eksāmena norises.

Kvalifikācijas darbs specialitātē un specializācijā tiek prezentēts un aizstāvēts LKK iepriekš noteiktā datumā atbilstoši LKK izvirzītajām prasībām. Darba aizstāvēšana notiek LKK izveidotās kvalifikācijas eksāmenu komisijas klātbūtnē.

2. Kvalifikācijas darbs specialitātē – PROJEKTA PIETEIKUMS.

Kvalifikācijas darbs specialitātē uzskatāms par studenta izvēlētās kvalifikācijas darba tēmas teorētisko pamatojumu projekta pieteikuma un izvērtējuma formā.

Kvalifikācijas darba specialitātē:

2.1. Projekta pieteikums sastāv no:

• Titullapas • Satura rādītāja • Projekta kopsavilkuma • Projekta nepieciešamības pamatojuma • Mērķiem • Uzdevumiem • Mārketinga plāna • Mērķauditorijas • Publicitātes • Cilvēku un laika resursu plāna • Projekta novērtēšanas kritērijiem • Budžeta

2.2. Projekta norises analīze sastāv no:

• Atskaites – kopsavilkuma • Cilvēkresursu novērtējuma • Laika resursu novērtējuma • Finanšu resursu novērtējuma • Materiāltehnisko resursu novērtējuma • Mārketinga plāna izvērtējuma

2.3. Projekta pielikumi sastāv no:

• Anotācijas svešvalodā • Projekta pieteikuma veidlapas/sponsorēšanas piedāvājuma, • Projekta vadītāja CV, • Preses relīzes, • Projekta vizuālās dokumentācijas.

2.4. Īss projekta pieteikuma sadaļu raksturojums:
SATURA RĀDĪTĀJS:
Ievieto tūlīt pēc titullapas. Tas informē par visām darba daļām, nodaļām un apakšnodaļām. Titullapā lappuses numuru neuzrāda, taču kopējā lappušu numerācijā ieskaita. Nodaļu un apakšnodaļu nosaukumiem satura radītājā ir jābūt identiskiem ar tekstā esošajiem. Ja kvalifikācijas darbam ir vairāk kā 4 pielikumi, būtu ieteicams tos atspoguļot arī satura radītājā –neuzrādot lpp, tikai uzskaitot.
PROJEKTA KOPSAVILKUMS:
Pirmajā rindkopā īsi formulēta projekta būtība – nosaukumam seko īss izklāsts par to, kas, kur, kad, un kādu problēmu risinās.
NEPIECIEŠAMĪBAS PAMATOJUMS:
Ja fondu/potenciālo sponsoru projektu konkursa nolikumā nav īpašas prasības, tad šo sadaļu var veidot brīvi – raksturot apstākļus, iemeslus, kāpēc projekta ideja radusies, ko tā risinās, kāpēc tas ir aktuāli, paredzamie rezultāti, to nozīmība utt. Jāuzsver projekta unikalitāte un jāatspoguļo projekta iestrādes, ja tādas ir.
Šī parasti ir visplašākā projekta pieteikuma sastāvdaļa, kuras mērķis ir veidot priekšstatu un pārliecināt par projekta nepieciešamību un nozīmību sabiedrībā.
PROJEKTA MĒRĶI:
Formulējot projekta mērķus, jānorāda, ko ar šī projekta palīdzību vēlas sasniegt.
Izvirzītie mērķi sniedz projekta vērtētājiem ziņas par to, kāda būs projekta nozīme un nozīmība kultūras nozarē, sabiedrībā u.c.
Mērķi ir plašāki par uzdevumiem, taču tie nedrīkst būt pārāk izplūduši un poētiski.
PROJEKTA UZDEVUMI:
Tie ir konkrēti, īstermiņa veicami pakāpjveidīgi soļi galarezultāta sasniegšanai. Tās ir praktiskas darbības, kas saskan ar projekta mērķiem un projekta norises gaitu.
MĒRĶAUDITORIJA:
Mērķauditorija būs tie cilvēki, ko ar konkrēto projektu vēlas sasniegt, uzrunāt.To var dalīt dažādi – pēc vecuma, dzimuma, ģeogrāfiskās piederības, dzīves stila utt.
Var norādīt tiešo un netiešo mērķauditoriju (atkarībā no projekta plašuma).
MĀRKETINGA PLĀNS:
Šajā sadaļā ir jāraksturo un jāpamato visas plānotās mārketinga aktivitātes projekta ietvaros. Jāpamato piesaistīto sponsoru vai atbalstītāju izvēle, pielikumā pievienojot sponsorēšanas vēstuli vai pieteikumu fondam.
PUBLICITĀTE:
Atspoguļo plānoto darbu ar medijiem, projekta popularizēšanu ar mērķi informēt un sasniegt pēc iespējas plašāku auditoriju. Var ievietot mediju plānu, īsu mediju aprakstu u.c.
CILVĒKU UN LAIKA RESURSU PLĀNS:
Šajā sadaļā jānorāda detalizēts darba grupas apraksts, veicamie uzdevumi, kompetences, darbinieku izvēles pirncipi, kā arī projekta saturs un darba plāns ar konkrētiem termiņiem. Ieteicams plānus atspoguļot pēc iespējas pārskatāmāk.
PROJEKTA NOVĒRTĒŠANAS KRITĒRIJI:
Te raksturo kritērijus, pēc kādiem noteikt, vai projekts izdevies: vai projekts sasniedzis mērķus, mērķauditoriju, vai projekts realizēts efektīvi, atsauksmes medijos, cilvēku atsauksmes, dalībnieku vērtējums, apmeklējums, ieņēmumi utt.
BUDŽETS jeb TĀME:
Tāme ir projekta pieteikuma atspoguļojums finansiālā izteiksmē, kas parāda projekta finansiālo stāvokli un no fonda/ sponsora prasītos līdzekļus.
Tāmes sadaļā IZDEVUMI pēc iespējas detalizētāk jāatspoguļo projekta kopējās izmaksas.
Izmaksas var strukturēt, atsevišķās ailēs norādot pašfinansējumu, citus finansētājus un prasīto finansējumu no konkrētā fonda, kam sniegs pieteikumu.
Vēlams izmaksas sadalīt lielākās izdevumu grupās, kas apvieno vairākas sīkākas izdevumu pozīcijas.
Visi projektam piesaistītie finansu līdzekļi veido tāmes sadaļu – IEŅĒMUMI.
Tāmes sadaļā IENĀKUMI ietilpst plānotie ienākumi no biļetēm, pārdotajiem ierakstu, grāmatu eksemplāriem u.c.

PROJEKTA NORISES ANALĪZE
1. Atskaites - kopsavilkuma, kurā atspoguļots, vai mērķi tika sasniegti, projekta gaita un attīstība kopumā, kādas izmaiņas tika veiktas un kā vērtējams projekts kopumā
2. Resursu plānošanas novērtējuma: • Cilvēkresursi (projekta komandas kompetences, pienākumu veikšana, spēja sadarboties, utt.) • Laika resursi (vai viss tika izdarīts laikā, kādi kavējumi, pārbīdes, kādi iemesli izmaiņām, galvenās kļūmes un iespēja tās labot, galvenās veiksmes laika plānošanā) • Finansu resursi (tāmes izpilde, kļūmes un veiksmes, vai budžets bija pietiekams, tāmes izmaiņas, utt.) • Materiālu resursi (vai pietiekami, kādas izmaiņas, traucēkļi un veiksmes)
3. Mārketinga plāna izvērtējuma
Iekšējā un ārējā komunikācija (t.sk. publicitāte, organizācijas ārējā komunikācija, komandas iekšējā komunikācija – norise, izmaiņas, veiksmes un neveiksmes).

PROJEKTA ANOTĀCIJA:
Kvalifikācijas darba noslēgumā tiek ievietots kopsavilkums svešvalodā.

Kopsavilkuma sākumā obligāti jānorāda darba nosaukums angļu valodā. Tas ir identisks specialitātes un specializācijas daļām un runā par kvalifikācijas darbu kopumā. Kopsavilkuma vēlamais apjoms 1000 – 2000 rakstu zīmes. Kopsavilkumā jāatspoguļo darba aktualitāte, darba mērķis, galvenie secinājumi, pārskats par izmantotās informācijas avotiem, darba struktūru un nodaļu un apakšnodaļu sarakstu. Parasti kopsavilkumu raksta pagātnes vai saliktās pagātnes formā. Valodai jābūt vienkāršai un skaidrai, un gramatiski pareizai.
2.5. Projekta pieteikuma titullappas paraugs

[pic] 3. Kvalifikācijas darbs specializācijā sarīkojumu vadītājs

Kvalifikācijas darbs specializācijā sevī ietver teorētisko daļu (izvēlētā koncertestrādes sarīkojuma izstrādāts scenārijs ) un praktisko daļu (sarīkojuma norisi ar studenta piedalīšanos sarīkojumā, veicot sarīkojuma vadītāja pienākumus).

Kvalifikācijas darba vadītājs specializācijā un recenzents izvērtē eksaminējamā teorētiskās un praktiskās zināšanas: darba dokumentāciju (scenāriju) un praktisko daļu – sarīkojumu, kā arī prasmi prezentēt paveikto un analizēt sarīkojuma norisi, sarīkojuma vadītāja darbu.

3.1. Sarīkojuma scenārijs sastāv no: 1) scenārija plāna: • Pasākuma nosaukums, • Tēma, • Tēmas pamatojums, • Ideja, • Virsuzdevums, • Ieceres izklāsts, • Epizožu secība, • Montāžas paņēmiens, • Kontrdarbība, • Pasākuma forma, • Pasākuma žanrs, • Pasākumā piedalās, • Mērķauditorija, • Vieta, • Laiks. 2) literārā scenārija (kas ietver sevī visus pasākumā runātos tekstus); 3) režisora scenārija (vai montāžas lapas); 4) tehniskā plāna (kas atspoguļo pasākuma organizēšanas gaitu) 5) projekta kopsavilkuma

3.2. Kvalifikācijas darba specializācijā sarīkojumu vadītājs praktiskās daļas –pasākuma norisē uzmanība jāpievērš sekojošiem punktiem:

1. Sarīkojuma tēmas un idejas nolasāmība 2. Sarīkojuma kompozicionālā attīstība 3. Sarīkojuma vadītāja savdabība, oriģinalitāte, veidotā tēla raksturīgums, atbilstība sarīkojuma tēmai. 4. Sarīkojuma žanra atklāsme sarīkojuma vadītāja darbībā un tēlā. 5. Māksliniecisko izteiksmes līdzekļu pielietojums sarīkojuma vadītāja darbībā atbilstoši izvēlētajam sarīkojuma žanram, formai, mērķauditorijai 6. Sarīkojuma vadītāja spēja veidot saskarsmi ar sarīkojuma izpildītājiem, viesiem un skatītājiem

3.3. Titullapas paraugs

4. Kvalifikācijas darba noformējums

Kvalifikācijas darbs tiek izpildīts datorsalikumā labi salasāmos Times New Roman vai Garamond fontos, uz A4 formāta lapām, ievērojot malu atkāpes: • no augšas 20 mm, • no apakšas 25 mm • no kreisās malas 30 mm • no labās malas 20 mm. Burtu lielums tekstā 12-14 pt. Atstarpes starp rindiņām – 1-1,5pt. Nodaļas (bet ne apakšnodaļas) jāsāk jaunā lapā. Atstarpe pirms virsraksta 18 pt., aiz- 12 pt. Virsraksti jācentrē, tos raksta ar lielajiem drukātajiem burtiem, atkarībā no to nozīmes, burtu lielums- 14- 24 punkti. Aiz nodaļu un apakšnodaļu nosaukumiem punktu neliek. Starp virsrakstu un tekstu jālieto divu rindu intervāls. Pielikumā nav ieteicams ievietot sliktas kvalitātes attēlus, kā arī attēlus, kas tikai ilustrē visiem zināmas patiesības. Lappuses numuru liek lapas apakšā centrā vai labajā malā. Izcēlumiem drīkst lietot kursīvu, tumšāku burtus t.s. boldu, pasvītrojumus, ierāmējumus, u.tml. Ja komisijai rodas šaubas par diplomdarba autorību, studentam jāuzrāda darba materiāls – melnraksti, disketes, plāni, u.tml.

Kvalifikācijas darbs specialitātē ir jāiesniedz 2 eksemplāros un jāreģistrē Kultūras vadības nodaļā norādītajā laikā. Kvalifikācijas darbam jābūt iesietam. Darbu paraksta kvalifikācijas darba vadītājs.

Kvalifikācijas darbu specializācijā - scenāriju students iesniedz iesietu, 2 eksemplāros Tradicionālās kultūras un skatuves mākslas nodaļā vismaz 10 darba dienas pirms pasākuma norises.

Vismaz 3 dienas pirms noslēdzošā kvalifikācijas eksāmena diplomands ir tiesīgs saņemt atpakaļ vienu eksemplāru no iesniegtajiem kvalifikācijas darbiem specialitātē un specializācijā kopā ar darba vadītāju un recenzentu vērtējumiem.

Kvalifikācijas darba (specialitātē un specializācijā) pēdējā lappusē jāievieto apliecinājums:

„Ar savu parakstu apliecinu, ka kvalifikācijas darbs Latvijas Kultūras koledžas studiju programmā Mākslas institūciju pārvaldība specialitātē Kultūras menedžeris ar specializāciju sarīkojuma vadītājs ir izpildīts patstāvīgi; izmantojot citu autoru darbos publicētus datus, definējumus un viedokļus, ir dotas atsauces; šis darbs vai tā daļas tādā vai citādā veidā nav izmantotas citās studiju programmās (Studenta paraksts).”

5. Vērtēšanas kritēriji 5.1. Kvalifikācijas darba specialitātē – projekta pietiekuma vērtēšanas kritēriji: 1. Atbilstība kvalifikācijas darba izstrādes metodiskiem norādījumiem; 2. Projekta idejas unikalitāte, aktualitāte, mērogs, atbilstība finansētāja interesēm; 3. Projekta kopējais vizuālais noformējums; 4. Projekta saturiskais izklāsts - sadalījums pa posmiem, pielietotās projekta plānošanas metodes; 5. Projekta novērtēšanas kritēriji un projekta analītiskais izvērtējums; 6. Projekta tāme – pārskatāmība, noformējums; 7. Pielikumi – atsauksmes presē, rekomendācijas, darba grupas CV noformējums, programmas, fotogrāfijas, nolikumi, u.c.; 8. Studenta prasmes projekta prezentēšanā.

5.2. Kvalifikācijas darba specializācijā sarīkojumu vadītājs teorētiskā darba – sarīkojuma scenārija vērtēšanas kritēriji: • teorētiskā darba struktūru – 4 daļas (scenārija plāns, literārais scenārijs, montāžas lapa, tehniskais plāns); • sarīkojuma tēmas un idejas formulējums; • sarīkojuma žanrs un forma ;montāžas princips; • sarīkojuma kompozicionālā attīstība; • scenārijā izmantotā literārā teksta kvalitāte;

5.3. Kvalifikācijas darba specializācijā sarīkojumu vadītājs izveidotā sarīkojuma vērtēšanas kritēriji: • Sarīkojumā tēmas un idejas nolasāmība • Sarīkojuma kompozicionālā attīstība • Sarīkojuma vadītāja savdabība, oriģinalitāte, veidotā tēla raksturīgums, atbilstība sarīkojuma tēmai. • Sarīkojuma žanra atklāsme sarīkojuma vadītāja darbībā un tēlā. • Māksliniecisko izteiksmes līdzekļu pielietojums sarīkojuma vadītāja darbībā atbilstoši izvēlētajam sarīkojuma žanram, formai, mērķauditorijai • Sarīkojuma vadītāja spēja veidot saskarsmi ar sarīkojuma izpildītājiem, viesiem un skatītājiem

6. Kvalifikācijas darba aizstāvēšanas norise

Noslēdzošajā kvalifikācijas eksāmenā students prezentācijas programmā PowerPoint prezentē un mutiski aizstāv savu kvalifikācijas darbu specialitātē un specializācijā, iepazīstina Kvalifikācijas eksāmena komisiju ar studiju laikā iegūtajām zināšanām un atbild uz Komisijas uzdotajiem jautājumiem. [skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkts 3.11.]
Kvalifikācijas darba aizstāvēšana notiek publiski.

6.`1. Kvalifikācijas darba aizstāvēšanas struktūra:

1. Kvalifikācijas darba aizstāvēšana specialitātē, ņemot vērā LKK projekta pieteikuma vērtēšanas kritērijus skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkts 5.1.). 2. Kvalifikācijas darba aizstāvēšana specializācijā, ņemot vērā LKK noteiktos vērtēšanas kritērijus specializācijā (skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkts 5.2.). 3. Atbildes uz kvalifikācijas eksāmenu Komisijas jautājumiem.

6.2. PowerPoint prezentācijas saturs: 1. Titullapa 2. Ievads – studentu pašiniciatīva studiju laikā, teorētisko un praktisko zināšanu atspoguļojums 3. Kvalifikācijas darba aizstāvēšana specialitātē, iegūtās teorētiskās un praktiskās zināšanas 4. Kvalifikācijas darba aizstāvēšana specializācijā 5. Secinājumi par katru kvalifikācijas darba aizstāvēšanas daļu 6. Kontaktinformācija

6.3. Prezentācijas tehniskie parametri: • Kvalifikācijas darba aizstāvēšanas norises kopējais ilgums vienam studentam ir 20 minūtes, 10 minūtes prezentācijai, 10 minūtes atbildēm uz jautājumiem.

• Students katru kvalifikācijas darba norises prezentācijas daļu (skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkts 6.1.) izveido atbilstoši laika plānojumam, lai kopējais prezentācijas ilgums nepārsniegtu 10 minūtēm.

• Prezentācijā jāievēro PowerPoint programmai atbilstošie tehniskie parametri, formālas prezentācijas demonstrēšanas forma un saturs:

a) Fonta izmēri: 24 – 40 b) Burtu stils : Times New Roman vai Arial

Studentiem vērtējumu paziņo pēc aizstāvēšanās, kad komisija beigusi apspriest tajā pašā dienā. Vērtējumu var apstrīdēt, rakstiski iesniedzot argumentētu pretenziju ne vēlāk kā trīs darbadienu laikā pēc aizstāvēšanas.[skat. Kvalifikācijas eksāmenu norises kārtība LKK, punkts 7.1.]
Pielikums Nr.1.
Iesniegums kvalifikācijas darba tēmas apstiprināšanai

LKK direktorei Sandrai Plotai

LKK 2.__ kursa studenta/tes

1 IESNIEGUMS

Lūdzu apstiprināt kvalifikācijas darba tēmu: _______________________________________________________
Norises vieta_____________________________________________ Norises laiks:____________________________________________

Vadītājs specialitātē:
Vārds, uzvārds, paraksts

Vadītājs specializācijā:
Vārds, uzvārds, paraksts

Students/te:
Vārds, uzvārds, paraksts

Datums:
Pielikums Nr.2.

Atsauču un literatūras saraksta noformējuma paraugi.

Izmantoto avotu saraksts aptver visus literatūras un citus avotus, kas izmantoti darba izstrādāšanā. Izmantoto avotu sarakstu numurē.

Atsauču noformēšanā Latvijas Kultūras koledžā tiek izmantots pasaulē populārais MLA (Modern Language Association) standarts.
MLA standarta apraksts elektorniski pieejams: http://owl.english.purdue.edu/owl/resource/557/01/

Saskaņā ar šī standarta prasībām, katra atsauce sastāv no divām sastāvdaļām: 1. Atsauce tekstā. Tekstā uzreiz pēc citāta vai domas pārstāsta iekavās tiek ievietota saīsināta atsauce jeb tā saucamā "atsauce tekstā". Tā parasti ietver autora uzvārdu un precīzu lappusi citējamajā avotā. Angļu valodā, norādot lapaspuses numuru, punktu nelieto, piemēram: “Citāts” (Green 1996, p 34.)

Atsaucēm jābūt arī pie tabulām, foto, diagrammām, shēmām, kartēm un zīmējumiem u. tml., ja vien tās nav pašu izstrādātas un veidotas.

Ja tekstu pārraksta vārds vārdā no kāda avota (tas ir citāts) tas ir liekams pēdiņās.

2. Pilnā atsauce. Atsevišķā nodaļā ar nosaukumu "Literatūras saraksts" tiek ievietota pilna bibliogrāfiskā atsauce, norādot gan autora vārdu un uzvārdu, gan darba nosaukumu, publicēšanas vietu un laiku.

Dažkārt vienā grāmatā (rakstu krājumā) tiek ievietoti vairāki, dažādu autoru sarakstīti raksti. Tādā gadījumā par izmantoto avotu ir jāuzskata nevis visa grāmata, bet attiecīgais raksts.

Atsauce tekstā

Standarta prasības ir vienkāršas, tomēr tās ir jāievēro precīzi. Nav pieļaujamas atkāpes no tām.
Noformējums:
1. Tipiskajā gadījumā, ja darbam ir viens autors, ir atsaucē tekstā ir jānorāda autora uzvārds un lappuse, kurā atrodama attiecīgā doma:

(Dekarts 156)

Citi gadījumi: 2. Ja darbam ir vairāki autori, tad atsauci, atkarībā no autoru skaita, norāda šādi:

2 autori: (Tīfentāle & Slava 28) 3 autori: (Guļevska, Rozenštrauha & Šnē 42) 4 vai vairāk autori: (Anderson u.c. 215) 3. Autora uzvārdu norāda oriģinālrakstībā, t.i. ja izmantotais avots ir krieviski, tad arī atsauci norāda krievu rakstībā:

(Гоголь 156) 4. Ja autora uzvārds parādās jau iepriekšējā teikumā, tad iekavās pietiek norādīt tikai lappusi:

(238) 5. Ja tiek izmantoti viena un tā paša autora vairāki darbi, tad atsaucē tiek norādīts gan uzvārds, gan arī saīsināts darba nosaukums:

(Elkins, "Visual Studies" 63) 6. Ja viena un tā pati doma parādās dažādu autoru darbos, tad abus darbus ievieto vienā atsaucē, atdalot tās ar semikolu:

(Burke 3; Dewey 21) 7. Ja tiek izmantoti dažādi autori ar vienādiem uzvārdiem, tad pirms uzvārda ir liekams autora vārda iniciālis:

(R. Miller 12) 8. Ja tiek citēts anonīms darbs, kam nav iespējams norādīt autoru, tad tiek norādīts darba saīsināts nosaukums pēdiņās:

("Ko darīt brīvdienās?" 12) 9. Atsevišķos gadījumos vērtīga zinātniska informācija tiek publicēta arī internetā, bet nav piedzīvojusi papīra izdevumu (vai arī papīra izdevums nav pieejams). Tādā gadījumā ir pieļaujams, ka lappuses vietā norāda, no kuras rindkopas ņemta attiecīgā informācija:

(Stolley 12.r.) 10. Ja piemin interviju, tad atsaucē intervēto norāda kā autoru: (Strods 2007).

11. Elektroniskai informācijai jāliek atsauce uz autoru un gadu norādot, ka tas ir elektronisks resurss ar saīsinājumu ER: (Mackevičs 2006, ER).

Ja nav autora, tiek norādīta elektroniskā resursa īpašnieks, gads, kad resurss apskatīts un elektroniskā resursa saīsinājums ER, piemēram, (TAVA 2003a, ER).

Pilnā atsauce literatūras sarakstā

Atsauces literatūras sarakstā tiek sakārtotas alfabētiskā secībā pēc autoru uzvārdiem. Ja tiek izmantoti darbi kirilicā (piemēram, krievu valodā), tad tie literatūras sarakstā parādās pēc avotiem, kuri rakstīti latīņu alfabētā.
Katrs literatūras avots jānorāda jaunā rindkopā. Literatūras avoti NETIEK numurēti vai citā veidā strukturēti.
MLA standarta vispārīgās prasības literatūras sarakstam ir - norādīt autoru, avota nosaukumu, izdošanas vietu, izdevniecību, kā arī izdošanas gadu. Ja kāds no šiem rādītājiem nav zināms (piemēram, nav autora vai nav norādīta izdošanas vieta), tad to vienkārši izlaiž.
Lai noformējums būtu uzskatāms, vienmēr tiek ievērota iepriekš norādītā secība, kā arī tiek izmantots raksturīgs formatējums - piemēram, augstākā līmeņa nosaukums ("vāka" nosaukums) vienmēr tiek pasvītrots, bet publikācijas (raksta) nosaukums tiek likts pēdiņās (gadījumā, ja tiek izmantots raksts no rakstu krājuma vai raksts periodiskā izdevumā). Tomēr, ņemot vērā to, ka avoti mēdz būt ļoti dažādi, tad to noformēšanas prasības var atšķirties.
Grāmatas:
– Uzvārds, Vārds. Grāmatas nosaukums. Izdošanas vieta: Izdevējs, Izdošanas gads – Dekarts, Renē. Pārruna par metodi. Rīga: Zvaigzne ABC, 2007 – Piezīme: ja grāmatai nav viena autora, bet ir tikai (galvenais) redaktors vai sastādītājs, tad pēc autora vārda liek komatu un pievieno saīsinājumu "red."

Grāmatas, kuru autori ir organizācijas: – Autora vietā tiek norādīts organizācijas nosaukums. – American Allergy Association. Allergies in Children. New York: Random, 1998.

Grāmatas bez autora: – Atsauce sākas ar grāmatas nosaukumu. – Encyclopedia of Indiana. New York: Somerset, 1993.

Raksti no rakstu krājumiem: – Uzvārds, Vārds. "Raksta nosaukums". Rakstu krājuma nosaukums. Red. Redaktora(-u) vārds(-i) uzvārds(-i). Izdošanas vieta: Izdevējs. Izdošanas gads. Lappuses. – Jungs, Karls Gustavs. "Diktatoru diagnosticēšana". Karls Gustavs Jungs: Dzīve. Māksla. Politika. Red. Igors Šuvajevs. Rīga: Zvaigzne ABC, 2001

Raksti periodiskajos izdevumos: – Uzvārds, vārds. "Raksta nosaukums." Žurnāla nosaukums Sējums.Numurs (Gads): lappuses. – Carli, Linda. "Gender, language and influence." Journal of Personality and Social Psychology 59.5 (1990):941-951

Avoti no interneta: – Uzvārds, vārds. "Raksta nosaukums." Mājaslapas nosaukums. Izmaiņu datums. Mājaslapas īpašnieks. Aplūkošanas datums . – Stolley, Karl. "MLA Formatting and Style Guide." The OWL at Purdue. 10 May 2006. Purdue University Writing Lab. 12 May 2006 .

Avoti no arhīviem – Autors. "Avota nosaukums". Kolekcijas nosaukums. Atrašanās vieta. – Krādziņš, Valdis. "Rīgas panorāma". Valda Krādziņa personīgais arhīvs. Rīga

Intervija Ja kāds cilvēks tiek intervēts, tad atsauci iekļauj tekstā, gan norāda avotu sarakstā, norādot intervētās personas amatu vai tās saistību ar pētāmo tēmu. - Zeltiņa G. 2006. Latvia Tours direktore, intervija 11.aprīlī.

-----------------------

LATVIJAS KULTŪRAS KOLEDŽA

Mākslas institūciju pārvaldība Kultūras menedžeris ar specializāciju sarīkojumu vadīšanā
3.KM SV kursa studenta/-es
Vārds Uzvārds
Kvalifikācijas darbs
Kultūras menedžmentā

Darba nosaukums

Darba vadītājs: (zinātniskais grāds, vārds, uzvārds)___ Recenzents: _________________________________

Rīga, 2012

LATVIJAS KULTŪRAS KOLEDŽA

Mākslas institūciju pārvaldība Kultūras menedžeris ar specializāciju sarīkojumu vadīšanā 3.KM SV kursa studenta/-es Vārds Uzvārds Kvalifikācijas darbs Sarīkojumu vadīšanā

DARBA NOSAUKUMS

Darba vadītājs: (zinātniskais grāds, vārds, uzvārds)___ Recenzents: _________________________________

Rīga, 2008

1

LKK Kultūras vadības nodaļas vadītājai

Ievai Zemītei

LKK 3.__ kursa studenta/tes

1 IESNIEGUMS

Lūdzu apstiprināt kvalifikācijas darba tēmu: _______________________________________________________
Norises vieta_____________________________________________
Norises laiks:____________________________________________

Vadītājs specialitātē:
Vārds, uzvārds, paraksts

Vadītājs specializācijā:
Vārds, uzvārds, paraksts

Students/te:
Vārds, uzvārds, paraksts

Datums:

-----------------------
1

Similar Documents

Free Essay

People Commercialized

...zarBanālās ziņas (sievietes-emocionālas, mājas, vardarbība.., vīrieši –mediju pamats) Tēmas, kas tradicionāli saistāmas ar „sieviešu auditoriju/jomu”-attiecības, ķermeņa skaistums, mājasdarbi ir pārnestas sabiedriskajā sfērā. Tā ir diskutabla tēma, vai tas ir labs gājiens, jo šīs tēmas par kurām diskutēs neieņem/ nav paredzētas ‘publisku/sabiedrisku’ statusu. Šādas tēmas novērš sabiedrības uzmanību no svarīgām publiskām tēmām kā valdības darbs, oficiālu valsts pārstāvju izteikumiem utt. Politiskās dzīves dabību, valsts pārvaldes niansēm. Tādu vērtību un darbību, kas reiz skaitījās ekskluzīvas privātajā fērā ielušanās publisko jomu laukā ietekmēs publiskās sfēras adekvātumu un apdraudēs diskursa efektivitāti. Medijiem, feminizējoties, ziņās parādās arvien vairāk slavenību un publiski atpazīstamu personu skandāli, tenkas. Sabiedrībā izceļot tādus jautājumus, kas skar izvarošanu, vardarbību pret sievieti u.c., sievietes var dalīties savā pieredzē, pasniedzot to kā sabiedrisku problēmu, lai mainītu šādas situācijas. Izceļot ļaunprātības, pastāv iespēja tās apturēt sabiedrības mērogā. (šādas ziņas ir audzinoša rakstura-mainīt lietas, kārtības) Attiecības, mājasdarbi, bērnu audzināšana ir daļa no cilvēku sabiedrības un ir nepieciešama atpazīt. Sākotnēji vīriešu un sieviešu interesējošās tematikas medijos būtiski atšķīrās, bet nu mūsdienu medijos tās saplūst. Banālas un niecīgas ziņas par slavenībām, citām nepolitiskām personām, pamatojoties uz Connell, strādā, kā sabiedrības...

Words: 627 - Pages: 3

Premium Essay

Essay.Designing.A.Security.Strategy

...Essay Designing a Security Strategy Geo-Probe Inc. (GPI) 20 years in business, a company with constant growth and success. GPI provides construction management, engineering design, programming and environmental planning, and other A-E projects in support of a, industry, different government and commercial clients. GPI has 300 employees and ten branch office locations. GPI has many computers and network device attach to their network like any other business. Here is GPI Current network topology. Computer networked devices and peripheral is most overlooked and common security threat to corporate assets. (Darb, 2010). Multifunction copiers and digital devices are very intelligent machines complete with their OS, hard drives, and supportive subsystems (Darb, 2010). Every time you scan, copy or faxed something the image is stay behind on the system device. When employees scan a file documents to a server or any other source from a multifunction copiers may also not knowingly sending files across the network unprotected (Posey, 2008). The data is at risk as much as getting hacked from outside. Geo-Probe Inc. purchases innovative multifunction devices because they can consolidate multiple copiers into a single device (Posey, 2008). Also, these multifunction devices deliver cost saving in printing services, and maintenance. However, these devices poses security threat and fall in the radar screen of IT department security strategies (Posey, 2008). From a network standpoint GPI...

Words: 857 - Pages: 4

Free Essay

Kredit

...Kredītrisks ir zaudējumu rašanās iespēja gadījumā, ja darījuma partneris nespēs vai atteiksies pildīt līguma nosacījumiem atbilstošās saistības pret banku.( http://www.likumi.lv/doc.php?id=203168&from=off) Kaut gan kredītrisks piemīt visiem darījumiem , kur vienai pusei rodas finanšu aktīvi, bet otrai finanšu saistības, bankām šīs risks ir it īpaši aktuāls, jo galvenais banku ienākumu pamats ir tieši kredītu izsniegšana, kas pēc savas būtības jau ir paaugstināta riska darījums, jo prasti tiek noslēgts uz īsāku vai garāku laika posmu, kura gaitā kredītņēmēja finansiāls stāvokli var krasi mainīties. Tāpēc bankām ir ļoti svarīgi kvalitatīvi veikt šī riska pārvaldību, kas ir jebkuras komercbankas veiksmīgas attīstības pamats. Pārvaldība Latvijas komercbankās pirmkārt notiek Kredītiestāžu likuma ietvaros , otrkārt, balstoties uz Kredītriska pārvaldīšanas ieteikumiem, kas ietver sevī Bāzeles Banku uzraudzības komitejas "Kredītriska pārvaldīšanas principus" un saskaņā ar Finansu un kapitāla tirgus komisijas "Ieteikumiem iekšējās kontroles sistēmas izveidošanai" (http://www.likumi.lv/doc.php?id=55790&from=off) un treškārt, pašu banku iekšējie dokumenti un procedūras (kredītpolitikas, iekšējās procedūras – piem., zini savu klientu, izsniegto kredītu kontrolēšanas procedūras) Runājot par kreditēšanas procesu, var izšķirt trīs procesus: 1. Klienta novērtēšana – cik klients ir drošs, kāda ir bijusi viņa kredītvēsture, vai ir uzkrātais kapitāls, viņa esošie ienākumi un perspektīvas darba...

Words: 1020 - Pages: 5

Premium Essay

Senior Consultant

...projects include but are not limited to: o Leading, managing, supervising and leading the exhibition and conference. o Managing, recruiting and supervising the team of 20 employees for the conference and exhibition. o Preparing, managing and controlling the financial overview of the project. o Prepared the project concept, milestones and master-plan. o Setting the agency’s performance objectives and monitoring the progress towards achieving them. o Supervising, leading and monitoring Sales / Media and Marketing / Operations / Accounting departments (Conference and Exhibition). (More details on the job description upon request) Project Manager for the following projects: • Qatar National Day – Corniche Celebrations 2011 • Qatar National Day – Darb Al Saai Celebrations 2012 • Qatar Career Fair 2012: Vodafone Stand • Vodafone Stand at QITCOM 2012 • National Sports Day 2012 Curriculum Vitae – Rinal Chaaban______________________ __________...

Words: 932 - Pages: 4

Free Essay

Eazy

...Latvijas Universitātes Studentu padome Reģ. Nr.40008009084 Raiņa bulvāris 19-144, LV-1586, Rīga, Latvija Tālrunis 67034317, Fakss 67034316, E-pasts: lusp@lusp.lv Apstiprināts Latvijas Universitātes Studentu padomes 08.10.2012. sēdē (protokols Nr. 1-3/KS-9) Latvijas Universitātes Radio NABA raidījumu konkurss NOLIKUMS 1. Vispārīgie noteikumi 1. Latvijas Universitātes Radio Naba (turpmāk tekstā – Radio) raidījumu konkursu (turpmāk tekstā – konkurss) organizē Latvijas Universitātes Studentu padome (LU SP) un Latvijas Universitātes Sabiedrisko attiecību departaments (LU SAD). 2. Konkurss tiek atklāts 2012.gada 9. oktobrī un noslēgsies 2012.gada 30. novembrī. 2. Konkursa mērķi 1. Veidojot raidījumus Radio programmā,veicināt studentu interesi par raidījumu veidošanas procesu, pielietot un papildināt jau iegūtās zināšanas. 2. Bagātināt LU kultūras dzīvi, stiprināt studentu piederības sajūtu LU. 3. Sniegt iespēju LU studentiem aktīvi līdzdarboties Radio programmas veidošanā. Iesaistīt LU studentus Radio programmas veidošanā – raidījumu, ziņu vadīšanā un/vai producēšanā. 3. Konkursa norise 1. Konkurss notiek valsts valodā. 2. Konkursa dalībnieks (turpmāk tekstā - Dalībnieks) izveido idejas aprakstu. Aprakstā norādot, ko vēlas īstenot Radio programmā un iesniedz to rakstiski saskaņā ar nolikuma nosacījumiem. 3. LU SP, LU SAD konkursa ietvaros Dalībniekam nodrošina informācijas, dažādu resursu (radio studija...

Words: 804 - Pages: 4

Premium Essay

Public Consultation in the Management of Archaeological Sites

...Managing Archaeological Sites Essay 1 Given that the involvement of local communities is important in the management of archaeological sites, what could be done to encourage their participation? Despite periodic and geographical fluctuations in participation rates throughout the history of the discipline, local communities have always formed the pulse of archaeological developments across the globe, weaving the past with the present to form a living tradition paradosi (the transmission of tangible and intangible particles of a still evolving history), as opposed to kleronomia (heritage, or things inherited from a dead relative) (Lekakis 2008, 315). The histories excavated and dusted off by archaeologists belong to these communities, who not only give them context and meaning, but also support and fund the process of restoration, and it is their participation and endorsement that guarantees the longevity and sustainability of that process. This essay will first examine the theoretical implications of defining ‘the local community’ – in various ways – upon its relationship with the heritage industry, and, by extension, upon its levels of participation. It will then attempt to answer the question of whether these local communities should be included in the decision making process as a means to sustain archaeology, or if in fact archaeology should be harnessed as a tool to rehabilitate and develop local communities in a self-sustainable manner, while cultivating a healthy, heuristic...

Words: 3434 - Pages: 14

Free Essay

Macedonia

...1. Par „The Body Shop” «The Body Shop» 1976.gadā Lielbritānijā dibināja Anita Rodika (Anita Roddick), izveidojot nelielu mājās gatavotas kosmētikas ražotni. Pateicoties unikālai uzņēmuma filosofijai, «The Body Shop» izveidojies par starptautisku kosmētikas uzņēmumu, kas pašlaik darbojas 60 pasaules valstīs. Atšķirībā no daudzām citām kompānijām šīs kosmētikas industrijas pārstāvji pauž savu nostāju ētikas normu ievērošanā. Produkcijas ražošana balstās uz pieciem principiem: * neviena kosmētiskās produkcijas sastāvdaļa netiek testēta uz dzīvniekiem; arī iepērkot kādas sastāvdaļas no citām kompānijām, šis princips tiek pārbaudīts un ievērots; * tirdzniecības veicināšana ar trūcīgajām kopienām pasaulē, tādējādi palīdzot to ekonomiskajā attīstībā. Izejvielas iepērk gan Afrikā, gan arī attīstīto valstu trūcīgajos rajonos. Piemēram, Somijas ziemeļos ievāc mellenes, ko izmanto krēmu ražošanā. Šiem ļaudīm piedāvā cilvēka cienīgu samaksu; * cilvēka pašapziņas celšana. «The Body Shop» piedāvā sievietēm, vīriešiem un bērniem paredzētus ādas kopšanas līdzekļus, matu kosmētiku un dekoratīvo kosmētiku. Tā ir prestiža masu produkcija un ražota galvenokārt no dabīgām izejvielām. Kosmētikas firma nodarbojas arī ar labdarību, tiek rīkotas dažādas akcijas, kampaņas un semināri pret vardarbību un cilvēktiesību neievērošanu; * vēršanās pret planētas piesārņojumu. «The Body Shop» produkcija tiek iepildīta vienkāršos plastmasas trauciņos, kas ir otrreiz pārstrādājami. Veikalā...

Words: 1115 - Pages: 5

Free Essay

Budget

...Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas 1. V kursa studenta Autora Vārds un uzvārds referāts Ekonomikā BUDŽETS Rīga, 2011. SATURS BUDŽETA DEFINĪCIJA 3 BUDŽETA RAŠANĀS VĒSTURE 3 BUDŽETA GATAVOŠANAS MĒRĶI 4 BUDŽETU VEIDI 4 ELASTĪGAIS BUDŽETS 5 FIKSĒTAIS BUDŽETS 5 BUDŽETU TIPI 6 VALSTS BUDŽETS 7 IZMANTOTĀ LITERATŪRA 8 BUDŽETA DEFINĪCIJA Budžets – (franču bougette – maks, soma) – vispārīgā nozīmē ir ieņēmumu un izdevumu plāns noteiktam laika posmam, darbam, pasākumam vai funkcijai. Budžetu plaši pielieto ģimenes (mājsaimniecības), uzņēmumi, valstis, pašvaldības u.t.t. Budžets tiek plānots arī īstenojot dažādus projektus. Budžets ir finansu plāns konkrētam laika periodam, kas ir sadalīts naudas vienībās. Laiku, kuram plāns sastādīts, sauc par budžeta periodu. Budžeta nosaukums radies 18.gadsimta Francijā – karaļa Luija XVI laikā. Par budžetu (bougette) sauca ādas somu, kurā valsts mantzinis nesa karalim uz izskatīšanu valsts ieņēmumu un izdevumu aprēķinus. BUDŽETA RAŠANĀS VĒSTURE Mūsdienu valsts finanšu sitēmas viens no galvenajiem elementiem ir budžets, kuru pēc tā sastādīšanas apstiprina valsts augstākais likumdošanas orgāns un kuram pēc tā pieņemšanas ir likuma spēks. Mūsdienu valsts...

Words: 1223 - Pages: 5

Free Essay

Globalization

...web: http://navakal.org, e-mail- navakal.1923@gmail.com df©-91 A§H$-202 _w§~B© ewH«$dma 27 gßQ>|~a 2013 g§nmXH$ … gm¡. O`lr Im{S>bH$a-nm§S>o nmZo-12 qH$‘V:< 4 RNI Regd No. 1814/57 REGD. No. MH/MR/SOUTH-143/2012-14 EH$‘od ñdV§Ì X¡{ZH$ EH$ Midi X¡{ZH$ "ZdmH$mi'Mr Img ^oQ> nmM VéUtMm ‘oH$Amoìha! A˶§V à{gÕ ã¶w{Q>{e¶Z {Xár XodmZr "ZdmH$mi'À¶m dmMH$ Agboë¶m nmM VéUtMm ‘mo’$V ‘oH$Amoìha H$ê$Z XoUma Amho. hoAaH$Q>, hm¶bmB©Q>, ‘oH$An Ago ~aoM H$mhr H$ê$Z Vw‘Mo ê$nM A{YH$ AmH$f©H$ Ho$bo OmB©b. ¶mgmR>r Vw‘Mm gܶmMm ’$moQ>mo, d¶, {ejU, nÎmm nwT>rb B-‘obda bdH$amV bdH$a nmR>dm Am{U ^m½¶d§V ~Zm. (Á¶m VéUtMm ‘oH$Amoìha Ho$bm OmB©b ˶m§Mo AmYrMo d ‘oH$Amoìha Z§VaMo ’$moQ>mo "ZdmH$mi'‘ܶo à{gÕ Ho$bo OmVrb. nmMhr VéUtÀ¶m {ZdS>rMo gdm©{YH$mar "ZdmH$mi' g§nmXH$m§H$S>o amhVrb. ‘oH$Amoìha Z§Va H$moU˶mhr àH$maMr VH«$ma H$aVm ¶oUma Zmhr ¶mMr Zm|X ¿¶mdr) Ëdam H$am : ’$moQ>mo nmR>dm B-‘ob - youngbuzz2013@gmail.com dH$sb åhUVmV, Amamonr nimbm Y¸$mXm¶H$ KQ>Zm R>mUo Ooba åhUVmV {gamO H«$mB©‘ ~«°ÝMH$S>o eº$s {‘b‘ܶo A˶mMma H$aUmam à‘wI Amamonr Amho Hw$R>o? ‘w§~B©, Jwédma - 22 dfu¶ N>m¶m{MÌH$ma VéUrda eº$s {‘b H§$nmD§$S>‘ܶo gm‘y{hH$ ~bmËH$ma H$aUmè¶m ZamY‘m§Zm Ad¿¶m 36 Vmgm§V Ooa~§X H$ê$Z ‘w§~B© nmo{bgm§Zr gmè¶m OJmMr dmhìdm {‘i{dbr hmoVr. ‘mÌ, AmO ñH$m°Q>b±S> ¶mS>©À¶m Z§Va ZmdmOë¶m OmUmè¶m ‘w§~B© nmobrg XbmMr nma ~oB‚mV Pmbr. AmO eº$s {‘b‘ܶo gm‘y{hH$ ~bmËH$ma H$aUmè¶m ZamY‘m§Mm åhmoa³¶m {gamO aoh‘mZ ImZ hm ~onÎmm Agë¶mMr ‘m{hVr {deof gaH$mar dH$sb C‚db {ZH$‘ ¶m§Zr gÌ...

Words: 37465 - Pages: 150

Free Essay

National Cadet Core

..._ëb {dÚoMo nmoqeXo - amOfu emhÿ _hmamO àm.S>m°. eoIa Zm. {eagmR> emar[aH$ {ejU Am{U H«$sS>m {d^mJà_wI, Xod{Jar _hm{dÚmb`, Am¡a§Jm~mX. shekhar_shirsath@yahoo.com ------------------------------------------------------------amOfu emhÿ _hmamO ho Ho$di _„{dÚoMo nmoqeXo ZìhVo Va Vo ñdV:hr nÅ>rMo n¡bdmZ hmoVo. åhUyZM Ë`m§Mm H$mbI§S> AmYw{ZH$ ^maVr` Hw$ñVr na§naogmR>r gwdU©`wJ R>abm Amho. emhÿ _hmamO ho {Zð>md§V ~bmonmgH$ hmoVo. 1894 gmbr Ë`m§Mm gÎmmamohU g_ma§^ Pmbm. H$a{da ZJarbm EH$ ^¸$_ H¥$VrMm, gw{ejrV Am{U ì`gZa{hV amOm {_imbm. amÁ`H$ma^mamV JT>boë`m amOmbm _mÌ ~bmonmgZoMm {dga nS>bm Zmhr. amÁ`mamohU : emhÿ _hmamOm§Zr amÁ`mamohU{Z{_Îm 1894 gmbr H$moëhmnyabm EH$ Hw$ñË`mMo O§Jr _¡XmZ ^a{dbo. Ë`m _¡XmZmbm _„{dXoÀ`m joÌmV EH$ Eo{Vhm{gH$ _hÎd Amho. {dO`r _„mà_mUoM nam^yV _„m§Zmhr _hmamOm§Zr ^aKmog ~{jgo {Xbr. H$moU qOH$bo AWdm H$moU habo, `mÀ`mnojm H$moU H$go bT>bo `mbm A{YH$ _hÎd Amho. EImXm n¡bdmZ habm åhUOo Vmo H$_r XOm©Mm _„ hmoVmo hr {dMmagaUr emhÿ _hmamOm§Zm _mÝ` ZìhVr. habobm _„ {dO`r _„mBVH$m H$gXma, X_Xma Am{U H$m¡eë`nyU© Agy eH$Vmo. åhUyZ {dO`r n¡bdmZm§à_mUoM nam^yV n¡bdmZm§Zmhr nm[aVmo{fHo$ àXmZ H$ê$Z Ë`mMr H$Xa H$am`Mm hm ZdrZ nm`§S>m emhÿ _hmamOm§Zr nmS>bm. Ë`m§Zr nmS>boë`m ZdrZ nm`§S>çm_wio Hw$ñVr {dH$mgmbm JVr {_imbr. Hw$ñVr~amo~aM ì`m`m_mMohr _hÎd dmT>{dÊ`mMm àm_m{UH$ à`ËZ emhÿ _hmamOm§Zr Ama§^ Ho$bm. Ë`mgmR>r Amnë`m OwÝ`m amOdmS>çmVM "_moVr~mJ' Vmbr_ gwê$ Ho$br. Vmb_rda Ë`m§Zr ñdhñVo EH$ \$bH$ bmdbm. Ë`mda {b{hbo hmoVo, ""n{hbo eara g§nÎmr, Xwgar nwÌ g§nÎmr d {Vgar...

Words: 2924 - Pages: 12

Free Essay

Music

...call kuffaar to Islam by means of religious songs (nasheeds) accompanied by musical instruments When we want to attract Christians to Islam, is it permissible to use religious songs accompanied by music? Is it permissible to have a group called a religious group because they sing religious songs accompanied by musical instruments? Praise be to Allaah. In my opinion there is no need to attract people in this manner; you should use permissible means such as listening to Qur’aan with proper tajweed and tarteel (correct recitation) and listening to eloquent ahaadeeth which move the listener, and beneficial, moving poems (qaseedahs) and nasheeds. You can also provide clear proof of what is good about Islam and explain its teachings and noble aims which will demonstrate that it is the religion that befits the natural inclinations of man (deen al-fitrah) and encompasses all the interests of mankind. Whoever can only be attracted by things that include forbidden elements such as singing, instruments and music is no good and I do not think that he can be attracted to Islam at all. And Allaah knows best. From al-Lu’lu’ al-Makeen min Fataawaa Ibn Jibreen, p. 28 Organizing singing parties and soirees In some cities and regions it is very common to people to organize singing parties and soirees where they listen to songs and trilling songs or verses from the local area and elsewhere, or to stage series of plays in some literary clubs, to which they invite singers and actors...

Words: 7723 - Pages: 31

Premium Essay

Assignment

...1.1 Origin of the Report: This Internship Report has been prepared under the Internship program, an indispensable part of the Bachelor of Business Administration (BBA) program. For the internship purpose, I chose Islami Bank Bangladesh Ltd. (IBBL), Mirpur-10 Branch and prepare this report on the investment related activities of the organization. 1.2 Objective of the Study The primary objective of this report is to observe the investment related activities for the Investment Department of Islami Bank Bangladesh Ltd., Mirpur-10 Branch. The other objectives include: • To understand the different modes of investment of IBBL, Mirpur-10 Branch. • To familiarize with the various investment schemes offered by Mirpur-10 Branch. • To get the practical exposure of the banking activities. • To adapt with the corporate environment. 1.3 Scope of the Study In this report I have focused on all the qualitative which include profiles of IBBL, investment modes like Bai mode, Profit & loss sharing, bearing mode, Rent sharing mode, different schemes of investment such as household durable schemes, housing investment scheme, transport investment scheme, car investment scheme, investment scheme for doctors small business investment scheme, rural development scheme, etc. and lastly financial performances have been depicted. 1.4 Methodology of the Study The data required for this study were collected from both primary and secondary sources; however, majority of the information...

Words: 8642 - Pages: 35

Premium Essay

General Banking Operations of Islami Bank

...General Banking Operations General banking provides the foundation of banker – customer relation ship through openingaccount. This is the busiest department and the daily transactions of concerned to thecustomers for drawing or depository money , selling of the instrument to them for remittance purpose, collection of their instruments providing other services to them and keep customer section busy.Usually the following sections/departments are involved to perform the general bankingoperations: ˃ Cash Section ˃ Bills & Remittance Section ˃ Clearing and Collection Section ˃ Accounts Section Mudaraba The word 'Mudaraba' has been derived from Arabic word 'Darb'/'Darbun' which means“Travel”. Thus the word ‘Mudaraba’ means travel for undertaking business.Mudaraba is a form of partnership in profit whereby one party provides capital and the other party provides skill and labour.The provider of capital is called ‘Shahib-al-Mal’ or the ‘Rabb-ul-Mal’ (the financier or owner of the fund) and acts like a sleeping or dormant partner while the provider of skill and labour is called ‘Mudarib’ (entrepreneur/organizer) who provides the entrepreneurship andmanagement for carrying on any venture, trade, industry or service with the objectives of earning profits.Both the parties share the profit as per pre-agreed ratio and the losses, if any, being borne bythe provider of capital i.e. ‘Shahib-al-Mal’ except if it is due to breach of trust, misconduct,negligence or violation of the...

Words: 9686 - Pages: 39

Premium Essay

Human Resource Management

...INTRODUCTION 1.1 Origin Of The Study Bachelor of Business Administration (BBA) is a specialized course on Business Administration. International Business Administration and Information System University (IBAISU) provide this specialized program to contribute efficient professionals in the business sector. IBAISU had designed this program with an excellent combination of practical and theoretical aspect. The whole program is divided in to twelve (12th) semesters. Out of the twelve semesters last semester (12th semester) is assigned for practical orientation. As a student of BBA with the requirement of my program I completed my internship program with the Islami Bank Bangladesh Ltd. (IBBL). I have tried my best to use this opportunity to enrich my knowledge on banking system. I have taken this opportunity to apply my knowledge, which I have learnt from my theoretical classes. I have tried my level best to present my experience of the practical orientation in this report. This report is also a requirement of my BBA program. 1.2 Objective of the Study Broad Objectives 1. The objective of the study is to gather practical knowledge regarding banking systems and operations, especially for loan and advances. 2. To gather the knowledge and idea about the business arena where there...

Words: 16328 - Pages: 66

Premium Essay

Bank

...Different Modes of Investment of Islami Bank Bangladesh Limited [pic] Islami Bank Bangladesh Limited Date of submission: 19th May, 2011 Different Modes of Investment of Islami Bank Bangladesh Limited Kawran Bazar Branch and Its Performance Prepared By www.AssignmentPoint.com Student Declaration I hereby declare that report entitled Different Modes of Investment of Islami Bank Bangladesh Limited Kawran Bazar Branch and Its Investment Submitted in partial fulfillment of the requirement for the degree of Bachelors of Business Administration (BBA) Is my original work and not submitted for the award of any other Degree, Diploma Fellowship or other similar title or prizes ________________________________ www.AssignmentPoint.com Certification This is to certify that the internship Report titled Different Modes of Investment of Islami Bank Bangladesh Limited Kawran Bazar Branch and Its Investment Submitted in partial fulfillment of the requirement for the degree of Bachelor of Business Administration (BBA) is approved and accepted in form and quality. ________________ ____________________ Supervisor ...

Words: 16295 - Pages: 66