Free Essay

Gamyba

In:

Submitted By malacius
Words 1216
Pages 5
Panašumai ir skirtumai tarp prekių ir paslaugų.
Prekė – gamybinės veiklos arba gamtoje aptinkamas objektas, kuris gali tenkinti pirkėjų norus ir poreikius. Tai fizinis produktas kuri galima matyti, paliesti ir vartoti(trumpalaikes, ilgalaikes.)
Paslauga – bet kuri veikla ar nauda, kurią galima pasiūlyti vartotojui ir kuri yra nemateriali bei negali tapti nuosavybe. Paslaugos teikimas gali būti susijęs arba nesusijęs su materialiu produktu.(nemateriali, trumpalaikiskumas, nuosavybes nebuvimas)
PAnasumai : abi sukuria verte bei sukuria pasitenkinima vartotojui. Abi gali buti skirtos masinei rinkai ir individualiems vartotoju poreikiams. Gali buti sukurtos ir tiekiamos keliomis procesu rusimis, kuriose dalyvauja zmones ir technologijos.

1. Gamybines pasirties prekiu klasifikavimas Žaliavos( gamtos ištekliai, ukio gaminiai) Medžiagos(gamyboje jau apdorota medžiaga) Komponentai(komplektavimo detales, komponentines medžiagos) Aptarnavimo medžiagos(tepalai, klijai, valymo priemones, remonto irankiai)

2. SVV imoniu rusys. Savarankiskos, susijusios, partnerines imones • Savarankiška įmonė – įmonė, kuri nėra priskiriama partnerinei arba susijusiai įmonei. Susijusios įmonės – įmonės, kurias sieja kuris nors iš šių ryšių: 1) viena įmonė turi daugumą dalyvių balsų kitoje įmonėje; 2) viena įmonė turi teisę skirti ir atšaukti daugumą kitos įmonės valdymo ar priežiūros organo narių ar administracijos pareigūnų; 3) įmonė turi galimybę daryti lemiamą poveikį kitai įmonei dėl sutarčių, sudarytų su šia įmone, arba dėl šios įmonės steigimo dokumentų nuostatų; 4) įmonė, kuri dėl sutarčių, sudarytų su kitos įmonės dalyviais, kontroliuoja daugumą šios įmonės dalyvių balsų; 5) dėl to paties fizinio asmens ar kartu veikiančių fizinių asmenų veiklos susiformavę įmonių ryšiai, jei šios įmonės verčiasi tokia pačia veikla ar tokios pačios veiklos dalimi toje pačioje atitinkamoje rinkoje ar susijusiose rinkose. • Susijusi rinka – atitinkamos rinkos tiesioginių vartotojų ar tiesioginių tiekėjų rinka. Partnerinės įmonės – įmonės, tiesiogiai ar netiesiogiai (per vieną ar kelias susijusias įmones) turinčios nuo 25 iki 50 procentų kitos įmonės akcijų, pajų ar kitokių dalyvavimą įmonės kapitale žyminčių kapitalo dalių arba tiesiogiai ar netiesiogiai turinčios nuo 25 iki 50 procentų visų kitos įmonės dalyvių balsų.

3. Gamybos verslo kurimas ir gamybos įmoniu samprata Gamybos verslo kurimas: Svarbiausia susidaryti aiškų gamybos proceso vaizdą ir įvertinti ar gamybos pajėgumai yra pakankami planuojamai veiklai.
• Pasirinkus gamybos organizavimo tipą reikia apsibrėžti gamybos proceso schemą, parodant operacijų seką nuo medžiagų gavimo iki gatavos produkcijos sandėliavimo.
• Gamybos procese būtina apsibrėžti kas bus gaminama, kokia įranga naudojama, kaip planuojama apsirūpinama ištekliais, kaip bus valdoma kokybė gamybos procese.
• Reikia nusimatyti racionalų daro organizavimą, darbo pasidalijimą gamyboje, darbo metodus.
• Būtina numatyti reikalingas patalpas ir įrenginius. Apskaičiuoti reikalingas investicijas.
• Planuojant produkcijos gamybai reikalingas žaliavas / medžiagas reikia ne tik nustatyti jų poreikį, bet ir jų vertę, atsargų dydį. Išskirti medžiagų tiekėjus, pristatymą ir apmokėjimo galimybes.
• Žmogiškieji ištekliai (darbuotojų skaičius, kvalifikaciniai reikalavimai, reikalingos lėšos).

Gamybos imoniu samprata

Įmonė dažniausiai apibūdinama kaip gaminanti produkciją ar teikianti paslaugas techniniu, organizaciniu ir ūkiniu požiūriu vientisa sistema.
• Įmonių veiklą sudaro medžiaginių daiktinių, finansinių ir nematerialių aktyvų, jos teisių ir pareigų kompleksas. Įmonės veiklos rezultatai pasiekiami optimaliai organizuojant darbo objektų, darbo priemonių ir darbo subjektų sąveiką.

4. Gamybos proceso samprata
Gamybos procesas – sud÷tinga struktūros visuma, kurią nagrinėjant, galima išskirti tarpusavyje sąveikaujančius tam tikrus procesus.

Uzsakymas-> dizainas,projektavimas, bandymai-> gamyba(automatizuota, rankine) -> pakavimas-> sandeliavimas-> pristatymas- > prekyba

5. gamybos planavimas
Leidzia didinti darbo našumą,
• sutrumpinti gamybos laiką,
• pagerinti įrangos bei darbuotojų panaudojimą,
• sumažinti atsargas.

6. gamybos kontrole Įmonės požiūriu kontrolė susideda iš patikrinimo, ar viskas vyksta remiantis planu, duotais nurodymais ar nusistovėjusiais principais. Jos tikslas – nurodyti trūkumus ir klaidas tam, kad būtų galima jas ištaisyti ir jų nekartoti.

7. pramones imones ir ju priklausymas pramones sakai

8. Kooperavimosi formos ir ju nauda Nauda: Kooperacija leidžia sukurti lanksčią ryšių sistemą tarp savarankiškų įmonių. • Dažniausias kooperavimosi objektas – įmonių partneryst÷ d÷l teikiamų išteklių.

Formos:
Horizontali, kai apsijungia tos pačios šakos ir rinkos lygio įmonės, vykdančios giminingą veiklą (pavyzdžiui, tekstilės, siuvimo įmonės).
• Komplementari, kai apsijungia skirtingų veiklos sričių partneriai, tačiau tenkinantys tą pačią poreikių grupę (maisto pramon÷s – alaus, vaisvandenių, mineralinio vandens gamybos įmon÷s).
• Vertikali, apsijungia tos pačios šakos, tačiau atskiras produkto gamybos fazes atliekančios įmonės (žemės ūkio produkcijos ir jos perdirbimo įmonės)

10..gamybos verslas ir isorines paslaugos
Tai įmonės veiklos ir gamybos funkcijų perdavimas geriau ir pigiau pagaminti produktą sugebantiems partneriams.
• Svarbiausia priežastis – išlaidų sumažinimas ir atsirandanti galimyb÷ pasiūlyti rinkai konkurencingą kainą. Dažniausiai tai siejama su darbo j÷gos ir įrangos sąnaudų mažinimu.
• Išor÷s paslaugų pirkimas turi dar vieną pranašumą ir yra priežastis, d÷l kurios įmon÷s tokį pirkimą praktikuoja, – tai patekimas į naujas pardavimo rinkas per vietos partnerį ir jo turimą tinklą.
• Išor÷s paslaugų pirkimas ir inžinerin÷ kooperacija – tai strateginis išorinių išteklių naudojimas vykdyti veiklai, kuri anksčiau buvo vykdoma įmon÷s viduje ir kuriai buvo naudojami vidiniai ištekliai.
• Tai yra įmon÷s reorganizavimo dalis, kuri susijusi su turimais geb÷jimais ir santykiais su išoriniais partneriais.

11. gamybos verslas ir licenzines sutartys
Licencijos – įėjimo į rinką būdas. Licenciją galima apibr÷žti kaip vienos įmonės leidimą kitai įmonei imtis veiklos, kuri, neturint licencijos, yra teisiškai uždrausta. • įveikiami importo barjerai, kurie didintų išlaidas ar ribotų eksporto kiekius į tikslines šalis; • tikslinės šalies valiutos nuvertėjimas gali atkreipti kai kurių gamintojų • dėmesį į licencijas; • įėjimas į ribojamas rinkas pakeičiant galutinį produktą tarpiniais licencijos turėtojais; • sumažinamos didelės transporto išlaidos; • nedidelė politinė rizika palyginti su investicijomis į akcijas.
Franšizė yra licencijos forma.
• Franšizę turinti įmon÷ leidžia kitai įmonei tur÷ti tą pačią verslo sistemą bei kitas nuosavybės teises.
• Franšizės turėtojas naudoja jos savininko prekių ženklą ir laikosi jo nustatytos politikos ir procedūrų.
• Franšizės savininkas gauna mok÷jimus, atskaitymus ir kitokias kompensacijas iš frančizės naudotojo.

12 Gamybos verslas ir vertes grandines
Tai visos įmonės vidaus funkcijos, didinančios prekių vertę, kurią įmonė parduoda klientams ir už kurią gauna užmokestį.
• Tai priemonė, padedanti geriau suprasti veiklą, kuria įmonė susikuria konkurencinį pranašumą ir sukuria vertę akcininkams.
• Pagrindinės vertės grandinėje numatytos veiklos sritys yra itin svarbios įmonei kuriant konkurencinį pranašumą.
• Operacijų, sukuriančių vertę vartotojui, visuma vadinama vertės
Grandine

Veiklos rusys :
Iejimo logistika
Gamybos operacijos
Išejimo logistika’
Rinkodara ir pardavimai
Aptarnavimas po pardavimo

13svarbiu klientu valdymas ir ju tipai svarbių klientų nustatymas ir pasirinkimas, ypatingų sąlygų jiems siūlymas; • paskiriamas svarbių klientų vadybininkas, kuris bus atsakingas už santykius – stiprius, efektyvius, pelningus ir turinčius konkurencinių pranašumų; • tikslas – išlaikyti klientus.

Tipai:
Ryšių tipas. Vadinamasis „vienas veidas klientui“
Pasyvus koordinacinis. Šis tipas būdingas, kai klientas palaipsniui perima
Iniciatyvą
Proaktyvus koordinacinis svarbių klientų valdymas paprastai prasideda, kai įmon÷ nusprendžia ką nors suteikti pasirinktiems svarbiems klientams ir nacionaliniu, ir pasauliniu lygiu.
• Susijungimo. Šio tipo svarbių klientų valdymo apima beveik visišką dviejų įmonių susijungimą, kai jau sunku spręsti, kurie darbuotojai kurioje įmon÷je dirba. 14gamybos verslas, rusys(klasteriai) ir ju dalyviai
Mikroklasteriai- sudaro 5–15 mažų įmonių grupė, bendradarbiaujanti įvairiose veiklos ir iniciatyvų srityse. Tai gali būti ir bendras mokymasis, bendras marketingas, bendras produkto kūrimas ir vystymas. Klasikinis klasteris- Tokiame klasteryje svarbiausia, jog būtų užtikrintas efektyvus įmonių dalyvavimas kiek galima pilnesnėje vertės kūrimo grandinėje ar jos svarbiausiuose etapuose.

Sektoriniai klaseriai- tipiniu atveju charakterizuoja įmonių, gaminančių panašią produkciją, grupę.

Pramoniniams klasteriams būdingi turimo gamybos potencialo, laisvesnio ir/arba pigesnio priėjimo prie išteklių panaudojimo, istorinės veiklos tam tikroje vietovėje tęstinumo, veiklos tradicinėse pramonės šakose ir panašūs bruožai.

15 inovaciju svarba gamybos versle
Inovacinės veiklos plėtojimas ir aktyvinimas suteikia galimybę įvairiapusiškai modernizuoti gamybos bei paslaugų teikimo struktūras, kurti naujus bei tobulinti gaminamus produktus, naudojamas technologijas ir tuo pačiu didinti jų tarptautinį konkurencingumą, kuris yra vienas svarbiausių šalies ekonomikos plėtros veiksnių.
• Inovatyvios į pokyčius ir naujausių žinių panaudojimą orientuotos įmonės yra šalies ūkio ir ekonomikos augimo pagrindas, produktyvumo šaltinis.
• Inovacijos realizuojamos inovacinių projektų pagrindu, kuriuos įgyvendina ūkio subjektai vykdantys komercinę veiklą – verslą.

Similar Documents

Free Essay

Xxxxuajka

...5 tema. Strateginiai pasirinkimai. Strategijų rūšys. Hierarchija. Klasifikacija. Keliami uždaviniai: - išsiaiškinti galimus korporatyvinio (bendrojo) lygio strategijų ir tarptautinių strategijų pasirinkimus; - išsiaiškinti galimus verslo lygio strategijų (arba konkurencinių strategijų) pasirinkimus; - išsiaiškinti galimus funkcinio lygio strategijų pasirinkimus. Visa apimantis strateginio valdymo modelis External Audit 2 Strategy Analysis & Choice 5 Vision & Mission Statements Strategies In Action 4 Implement Strategies: Mgmt Issues 1 6 Implement Strategies: Marketing, Fin/Acct, R&D, CIS Measure & Evaluate Performance 7 8 Internal Audit 3 2 Strateginė analizė ir pasirinkimai Ar patyriai nesėkmę ar lydėjo sėkmė, bet kuriuo atveju įvertink (fiksuok) ir daryk tai geriau. Ne tik produktus, bet, jei tai būtina, visą kompaniją. “Whether it’s broke or not, fix it — make it better. Not just products, but the whole company if necessary.” —Bill Saporito— 3 Strateginė analizė ir pasirinkimai Daryk įsivaizduojamus sprendimus, remdamasis objektyvia (realia) informacija. 4 Bendroji ir verslo vieneto strategijos Bendra pridėtinė vertė Organizacinė erdvė Bendrasis (korporatyvinis) valdymas Bendroji strategija Verslo strategija Produktai Rinkos Konkurencinis pranašumas Korporacinei (bendrajai) įmonės strategijai keliami šie reikalavimai n n n n n n Nustatyti bendrą visos organizacijos veiklos strateginę kryptį...

Words: 1595 - Pages: 7

Free Essay

Woop

...2012 1 28 LT Europos Sąjungos oficialusis leidinys C 24/11 Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonė dėl Europos Sąjungos pramonės ir kasybos atliekų apdorojimo ir panaudojimo ekonominiais ir aplinkosauginiais tikslais (nuomonė savo iniciatyva) (2012/C 24/03) Pranešėjas Dumitru FORNEA Bendrapranešėjis Zbigniew KOTOWSKI Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas, vadovaudamasis Darbo tvarkos taisyklių 29 straipsnio 2 dalimi, 2011 m. sausio 20 d. nusprendė parengti nuomonę savo iniciatyva: Europos Sąjungos pramonės ir kasybos atliekų apdorojimas ir panaudojimas ekonominiais ir aplinkosauginiais tikslais. Pramonės permainų konsultacinė komisija, kuri buvo atsakinga už Komiteto parengiamąjį darbą šiuo klausimu, 2011 m. rugsėjo 27 d. priėmė savo nuomonę. 475-ojoje plenarinėje sesijoje, įvykusioje 2011 m. spalio 26–27 d. (spalio 26 d. posėdis), Europos ekono­ mikos ir socialinių reikalų komitetas priėmė šią nuomonę 61 nariui balsavus už, nė vienam – prieš ir 5 susilaikius. 1. Išvados ir rekomendacijos 1.1 Pagrindinė priežastis, kodėl reikia apdoroti pramonės ir kasybos atliekas, yra noras išvengti atliekų šalinimo. Būtina atsa­ kingai ir skubiai spręsti tokias opias problemas kaip aplinkos tarša, pavojai sveikatai ir estetinis kraštovaizdžio aspektas. Šian­ dien nė viena šalis negali sau leisti negalvoti apie atliekų, gautų panaudojus primines žaliavas, perdirbimo potencialą. Dabar jau negalime šių atliekų tiesiog išvežti papildomai neapdorotų...

Words: 4565 - Pages: 19

Free Essay

Bendras Vidaus Produktas. Jo Apibūdinimas.Bvp Eurostat Duomenimis.

...VILNIAUS UNIVERSITETO KAUNO HUMANITARINIS FAKULTETAS VERSLO EKONOMIKOS IR VADYBOS KATEDRA Ūkio statistika BENDRASIS VIDAUS PRODUKTAS Savarankiškas darbas Darbą atliko: Darbą tikrino: Kaunas 2010 TURINYS ĮVADAS 1. BENDROJO VIDAUS PRODUKTO APIBŪDINIMAS 00 1.1. BVP skaičiavimas gamybos būdu 00 1.2. BVP skaičiavimas išlaidų būdu 00 1.3. BVP skaičiavimas pajamų būdu 00 1.4. Nominalus ir realus BVP 00 2. BVP EUROSTAT duomenimis 00 IŠVADOS 00 PRIEDAI 00 LITERATŪRA 00 ĮVADAS Norint įvertinti šalies makroekonominius reiškinius ir jų kitimo tendencijas reikalinga ir tam tikra matų sistema. Šią sistemą sudaro šios pagrindinės rodiklių grupės, naudojamos šalies ekonominei būklei įvertinti ir ekonominei analizei atlikti: • Rodikliai, apibūdinantys gamybos apimtį šalyje. • Rodikliai, apibūdinantys kainų lygį • Rodikliai, apibūdinantys darbo išteklių naudojimo efektyvumą. Šiuos ir kitus statistinius rodiklius apskaičiuoja ir periodiškai skelbia Statistikos departamentas prie Lietuvos respublikos vyriausybės. Dažniausiai naudojami ekonominiai šalies išsivystymo rodikliai – Bendrasis vidaus produktas (BVP) ir Bendrasis nacionalinis produktas (BNP). Šių rodiklių pagalba vertinamas šalies išsivystymo lygis, vystymosi tempai, atliekama palyginamoji...

Words: 2331 - Pages: 10

Free Essay

Verslo Ciklai

...Verslo ciklai ir Inžinieriniai inovacinės ekonomikos kūrimo aspektai Verslo ciklai ir jų rūšys. Ciklo indikatoriai. Verslo ciklo fazės. Cikliškumo priežasčių aiškinimas. Ankstyvosios verslo ciklo teorijos. Keinsistinės verslo ciklo teorijos. Klasikinės verslo ciklo teorijos ,,Ilgųjų bangų” teorija. Verslo ciklai ir jų rūšys. Ciklo indikatoriai. Verslo ciklais yra vadinami ekonominio aktyvumo svyravimai, kurie matuojami realaus bendrojo vidinio produkto pokyčio tempais. Ekonominio aktyvumo svyravimai turi tendenciją pasikartoti, jų trukmė yra skirtinga. Pagal svyravimų trukmę yra išskiriami trumpalaikiai verslo ciklai (iki 1-2 metų),juos lemia gamybinių atsargų pokyčiai; vidutinės trukmės ciklai. (kartojasi kas 5-12 metų),juos sukelia dažniausiai piniginiai- kreditiniai veiksniai; ilgieji verslo ciklai, kurie trunka 50 ir daugiau metų. Šie svyravimai yra vadinami ilgosiomis bangomis. Verslo ciklai yra laikini nukrypimai nuo ilgalaikės plėtros tendencijos - makroekonominės trajektorijos. Makroekonominė trajektorija atspindi potencialaus BVP dydį (BVP‘) tikrai datai (t1) Ji yra vaizduojama aukštyn kylančia linija (10.1. pav.). Makroekonominę trajektoriją lemia ilgalaikio augimo veiksniai - kapitalo atsargų prieaugis, gamybos veiksnių produktyvumas, gyventojų skaičiaus didėjimas. Makroekonominė trajektorija gali keisti savo padėtį dėl įvairių atsitiktinumų, kaip, pavyzdžiui: karas, gamtos stichija, žemės drebėjimas ir pan...

Words: 5638 - Pages: 23

Free Essay

Italy

...http://www.scribd.com/doc/43757136/SWOT-Analysis-of-Italy Stiprybės     Italija įsikūrusi pačiame viduržemio jūros centre.Pagrindinė jos geografinės vietosvės jėga slype tame,jog ją skalauja ir iš visų pusių supa keturios jūros-  Adrijos jūra, Jonijos jūra, Tirėnų jūra ir Ligūrijos jūra. Italija taip pat garsėja milžiniškais kalnais(Apeninai,Alpės) ,kurie yra pliusas šalies turzimo sektoriui ir nuo seno buvo didelis turistų iš viso pasaulio traukos centras.Turizmas Italijoje yra vienas iš sparčiausiai besivystančių ir pelningiausių sektorių keliančių šalies nacionalinę ekonomiką. (Apeninų kalnai-kalnų grandinė, besitęsianti nuo Italjos šiaurės iki pietų palei rytinę pakrantę. ) Italijoje klimatas labai įvairus ir kaip tik dėl šios priežasties patogu keliauti kiekvienu metu laiku.Jei tai vasara,galima rinktis poilsiauti prie jūros ar atsipūsti prie vieno iš greta esančių ežerų,taip pat galima rinktis kopimą į kalnus.Šalyje turizmas ženkliai išauga šaltuoju metu laiku,žmonės iš viso pasaulio plūsta užsiimti slidinėjimu,pamatyti žinomus kultūrinius centrus(Florencija,Venecija,Milanas).Kultūra-tai kita šalies stiprybė.Italija turtinga savo istorija,kuri apima menus,klasikinę architektūrą.Begalė žinomų menininkų kilę iš šios šalies. Nepaisant pasaulyje vyraujančių tendencijų,vis dar vertinamas tradicinis folkloras,gerbiama ir vertinama senoji Italijos istorija.Viena iš didžių Italijos stiprybių-Katalikybė,kuri jau šimtus metu jungia visus šalies piliečius.Romoje įsikūręs...

Words: 485 - Pages: 2

Free Essay

Asdd

...Daueso planas - pagal šį planą JAV 1924-1928 m. suteikė Vokietijai milžinišką paskolą, kad ši atkurtų savo ekonomiką. Kelogo - Briano paktas - 1923 - Šveicarijoje pasirašyta Lozanos sutartis tarp Turkijos ir Graikijos, Bulgarijos bei kitų Pirmojo pasaulinio karo dalyvių, nustačiusi šiuolaikinės Turkijos sienas.1929 - Įsigaliojo Kelogo-Briano paktas, pasmerkęs karą kaip užsienio politikos priemonę. 1918 m.  – 1939 m. TARPUKARIS 1919 m. balandį įkurta Tautų Sąjunga turėjo užtikrinti taiką pasaulyje. Tačiau ji buvo neveiksminga dėl to, jog JAV joje nedalyvavo, o Vokietija, Japonija, SSRS ir Italija buvo nesuvaldomos. 1931 m. Japonija įsiveržė į Mandžiūriją. 1935 m. Italija pradėjo karą su Abisinija, kuri buvo viena iš kelių nepriklausomų Afrikos valstybių. Tautų Sąjunga ėmėsi prieš Italiją ekonominių sankcijų, tačiau jos buvo nesėkmingos. Tai Hitleriui parodė Tautų Sąjungos silpnumą ir paskatino sulaužyti Versalio taikos sutartį. Demokratinės valdymo formos šalys: Norvegija, Švedija, Danija, Suomija. Airija, Jungtinė Karalystė. Olandija, Belgija, Liuksemburgas, Prancūzija, Šveicarija. Čekoslovakija. Autoritarinio valdymo šalys: Portugalija, Ispanija. Vengrija, Austrija. Rumunija, Jugoslavija, Bulgarija, Albanija, Graikija, Turkija. Lenkija, Rytų Prūsija. Lietuva, Latvija, Estija. Totalitarinis valdymas: Italija (Musolinis arba „Dučė“; 1922 – 1943 m.). Vokietija (Hitleris arba “Fiureris”; 1933 – 1945 m.). SSRS (Stalinas; 1924-1953 m.). Veimaro Respublika – demokratinė Vokietijos...

Words: 604 - Pages: 3

Free Essay

Ekonomine Analize

...KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS EKONOMIKOS IR VADYBOS FAKULTETAS APSKAITOS KATEDRA AB „UTENOS TRIKOTAŽAS“ VEIKLOS EKONOMINĖ ANALIZĖ Savarankiškas namų darbas KAUNAS, 2009 Turinys Įvadas 3 1. Trumpa bendrovės charakteristika 5 2. Išorinės ir vidinės aplinkos veiksnių analizė 8 3. Finansinių ataskaitų horizontalioji ir vertikalioji analizės 13 3.1. Balanso horizontali analizė 13 3.2. Balanso vertikali analizė 16 3.3. Pelno (nuostolių) ataskaitos horizontali analizė 20 3.4. Pelno (nuostolių) vertikali ataskaitų analizė 21 4. Santykinių finansinių rodiklių analizė 23 4.1. Pelningumo analizė 23 4.2. Mokumo analizė 25 4.3. Ekonominio efektyvumo analizė 26 4.4. Kapitalo rinkos rodiklių analizė 28 5. Prognozuojamo balanso ir pelno nuostolio ataskaitos sudarymas ir analizė 32 Išvados 37 Literatūra 39 Priedai 41 Įvadas Įmonės, siekdamos išsilaikyti konkurencingoje rinkoje ir užtikrinti savo veiklos tęstinumą, turi nuolat analizuoti savo veiklos rezultatus, taikyti kuo tobulesnes ekonominės analizės metodikas. Teisingas esamos būklės įvertinimas padeda gerokai objektyviau numatyti veiklos plėtros būdus ir galimybes – tai yra viena iš būtinų kiekvienos įmonės išlikimo ir plėtros sąlygų. Įmonių veiklos ir ekonominės analizės būtinumą ir jos reikšmę lemia laisvos rinkos ekonomikos plėtra, nuolat auganti konkurencija, naujų ūkininkavimo formų ir valdymo metodų taikymas ir kiti veiksniai. Įmonių ekonominė analizė yra vienas...

Words: 7668 - Pages: 31

Free Essay

Ekonomika

...VERSLO STRATEGIJA: atvejo analizė Vi l n i aus u n ive rs ite t as Marija Kučinskienė, Laura Žiogelytė, Gražina Jatuliavičienė VERSLO STRATEGIJA: atvejo analizė Mokomoji k nyg a Vilniaus universiteto leidykla Vi l n ius , 2 0 1 2 UDK Turinys Apsvarstė ir rekomendavo išleisti Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Verslo katedra (2011 m. protokolas Nr. 5) Įvadas 1. 2. 5 11 Verslo strategija: teorinis požiūris Praktinių situacijų vertinimas: atvejo analizė 61 Recenzavo: doc. dr. Aida Mačerinskienė lekt. dr. Asta Fominienė 1 atvejis. AB „Snaigė“ – lietuviškų šaldytuvų ateitis 2 atvejis. Humana People to People – padėti žmogui, kuriam reikia pagalbos 3 atvejis. Socialinio tinklo „Facebook“ sėkmės priežastys 87 4 atvejis. UAB „Čili Holdings“ veikla ir plėtros galimybės 96 61 79 5 atvejis. Pokyčiai pasaulio mobiliųjų technologijų lyderės NOKIA veikloje 104 6 atvejis. Starbucks – kavos išsinešti meistras 7 atvejis. „Apple“ – išskirtinė kompanija informacinių technologijų rinkoje 9 atvejis. eBay internetinio verslo sėkmė 170 116 131 148 8 atvejis. Pokyčiai pasaulinėje automobilių pramonėje 10 atvejis. Kompanijos „Nike“ plėtrai sporto prekių rinkoje finišo linijos nėra 181 11 atvejis. Mažmeninė prekyba: „Tesco“ užkariauja pasaulį? 195 ISBN 978-609-459-052-8 © Marija Kučinskienė. 2012 © Laura Žiogelytė, 2012 © Gražina Jatuliavičienė, 2012 12 atvejis. Sėkminga „Google“ veikla – kas slepiasi už šimto nulių? 210 4 5 ...

Words: 73968 - Pages: 296

Free Essay

Prekinio Kredito Draudimo Reikšmė, Kredito Rizikos Valdymas

...PREKINIO KREDITO DRAUDIMO REIKŠMĖ, KREDITO RIZIKOS VALDYMAS Santrauka. Pirkėjams suteikti kreditai (pirkėjų įsiskolinimai) paprastai sudaro didelę įmonės turto dalį, todėl kaip ir bet kuris vertingas turtas turėtų būti tinkamai apdraustas. Net ir patikimi pirkėjai kartais paveda ir sukelia tiekėjui didžiules finansines problemas. Kreditų draudimas apsaugo verslą nuo grėsmės, kylančios klientui nevykdant sutartinių įsipareigo-jimų ir nemokant už produkcijos ir (ar) paslaugos pardavimą taikant atidėtą mokėjimą. Straipsnyje nagrinėjama prekinio kredito draudimo reikšmė, kredito rizikos valdymo problemos bei kaip prekinio kredito draudimo naudojimas įtakoja šalies ekonomiką. Straipsnio tikslas – išanalizuoti prekinio kredito draudimo reikšmę įmonėms, kurios naudoja šią priemonę kredito rizikos valdymui, nustatyti prekinio kredito draudimo įtaką šalies ekonomikai. Uždaviniai: išanalizuoti prekinio kredito draudimo reikšmę; išanalizuoti prekinio kredito rizikos valdymą; nustatyti prekinio kredito rizikos mažinimo ga-limybes; aptarti prekinio kredito draudimo įtaką šalies ekonomikai. Reikšminiai žodžiai: Prekinio kredito draudimas, kredito limitas, rizikos vertinimas, rizikos valdymas, kredito rizika. Įvadas Norint ramiai ir užtikrintai plėtoti verslą, būtina ap-saugoti tai, kas investuota ir sukurta per daugelį metų įmonėje. Visi supranta būtinybę apdrausti įmonės trans-portą, pastatus, įrengimus, bet tik nedaugelis pagalvoja, kad didžiausias įmonės turtas yra jos veikla –...

Words: 2803 - Pages: 12

Free Essay

Verslo Planas - Internetas.Doc

...VILNIAUS KOLEGIJA INFORMATIKOS IR ELEKTRONIKOS FAKULTETAS | | | | | | | | |VERSLO PLANAS | |EKONOMIKA | | | | | |KURSINIS DARBAS | | ...

Words: 4587 - Pages: 19

Free Essay

Technologiniai Verslo Aplinkos Veiksniai

...rankų darbą dirbančių žmonių ženkliai mažėja, naudojama mažiau resursų. Plinta žiniomis grindžiama veikla, čia technologijos, telekomunikacijos vysto socialinius ir gamybinius santykius, randasi nauja darbuotojai –žinių darbuotojai. Informacinių ir komunikacinių technologijų plėtra globalizuoja rinkas, keičiasi verslo valdymo modeliai, kas skatina augimą ir didesnę konkurenciją. Naujausios informacinės komunikacinės technologijos „sugriovė“ pasaulio valstybių sienas, atvėrė naujas rinkas, pasaulis tapo „plokščias“ ir rinkos ir informacija prieinama greitai ir pigiai. Informacinės - komunikacijos technologijos sukuria globalią konkurenciją kur inovacijos vaidina didesnį vaidmenį nei lig šiol pagrindinį vaidmenį vaidinusi masinė produkcijos gamyba, šiandiena pagrindinės investicijos nukreipiamos į koncepcijas bei priemones jas kurti. Informacinių technologijų pagrindu sukurtos modernios duomenų perdavimo ir valdymo sistemos, visiškai pakeitė verslo struktūrą ir aplinką, kurios pamatai buvo padėti dar pirmųjų industrinių revoliucijų pradžioje. Žinių ekonomikos pagrindinis resursas...

Words: 2199 - Pages: 9

Free Essay

Investiciniu Projektu Analize

...1.1 Projektinio valdymo prielaidos ir misija 1 1.2 Projekto sąvoka ir tipai 1 1.3 Investicinių projektų bruožai ir klasifikavimas 2 2.1 Projekto gyvavimo ciklo sudėtis ir modeliai 3 2.3 Projekto investicinė (įgyvendinimo) fazė 5 3.1 Projekto strateginių sprendimų planavimo principai 6 3.2 Projekto aplinka ir dalyviai 6 3.3 Projekto struktūrizavimo modeliai 7 4.1 Investicinio projekto verslo plano struktūra ir sudarymo tvarka 7 4.4 Žaliavos ir ištekliai 9 4.6 Projekto išdėstymo vieta 9 4.9 Darbo ištekliai 11 4.10. Projekto įgyvendinimo planavimas ir biudžeto sudarymas 11 1.1 Projektinio valdymo prielaidos ir misija Projektų valdymas- sistemos pokyčių, įgyvendinamų pagal iš anksto nustatytas taisykles, laikantis biudžeto ir laiko apribojimų, procesas; tai mąstymo būdas, apimantis ir specialiąsias, ir platesnio pobūdžio, negu reikia profesijai, žinias. Projekto požymiai- unikalumas, aiškus tikslas ir kokybė, tiksliai apibrėžta trukmė ir išlaidos; pasikartojanti daug kartų veikla nelaikoma projektu. Ekonominio valdymo f-jos: 1. pagrindinės (projekto darbus nustatančios, kontroliuojančios ir reguliuojančios funkcijos); 2. aptarnavimo (informacinė, ekspertinė-analitinė, normatyvinė-metodinė f-jos) „Stiprieji“ valdymo elementai – rodo formaliąją organizacijos struktūrą, realizuojamą per įv. kiekv. Konkrečios organizacijos dokumentus (svarbiausi jų- organizacinės struktūros, strategijos, valdymo sistemos). „Silpnieji“ valdymo elementai- išreiškia neformalią organizacijos...

Words: 7282 - Pages: 30

Free Essay

Positive and Normative Economics

...VILNIAUS UNIVERSITATAS EKONOMIKOS FAKULTETAS EKONOMIKOS KATEDRA Ekonominės politikos magistro programa I kurso studentas ESĖ Pozityvinio ir normatyvinio požiūrio į makroekonomiką problematika Vilnius, 2016 Tema: Pozityvinio ir normatyvinio požiūrio į makroekonomiką problematika Ekonomikos teorijoje yra išskiriamos pozityvinės ir normatyvinės ekonomikos kryptys. Pozityvinė ekonomika – tai realių ekonominių reiškinių analizė, jų aiškinimas ir aprašymas, besiremiantis faktine medžiaga. Šios krypties tikslas yra ištirti ir paaiškinti visuomenės ekonominę veiklą bei parodyti kaip veikia šalies ūkis. Pozityvinė ekonomika atsako į tokius klausimus kaip, pavyzdžiui, koks šiuo metu yra vidutinis darbo užmokestis tam tikroje šalyje, koks jis buvo prieš 10 metų. Atsakydami į šiuos klausimus, pozityvinio požiūrio ekonomistai analizuoja įvairius ekonominius reiškinius, nustatinėja veiksnius bei vertina jų įtaką. Remiantis tuo jie pateikia įvairius skaičiavimus ir palyginimus. Dėl pozityvinių teiginių retai kada ginčijamasi, kadangi jie atspindi objektyvią tiesą. Pozityvinės srities ekonomistai atlieką įvairių veiksnių analizę, tačiau nesiima vertintą šių veiksnių rezultatų. Jie nevertina ar rezultatai yra geri ir naudingi visuomenei, ir kaip reikėtų elgtzis, kad situacija pagerėtų. Tai jau yra normatyvinės ekonomikos atstovų užduotis. Normatyvinėje ekonomikoje remiantis pozityvinės ekonomikos nustatytas faktais yra įvertinami ir rekomenduojami įvairūs sprendimai. Pozityvinė...

Words: 3162 - Pages: 13

Free Essay

Intermediantion

...ISSN 1648-0627 print ISSN 1822-4202 online VERSLAS: TEORIJA IR PRAKTIKA BUSINESS: THEORY AND PRACTICE http://www.vtu.lt/leidiniai; http://www.vtu.lt/editions 2006, Vol VII, No 2, 128–135 BANKININKYSTËS SEKTORIAUS POVEIKIS EKONOMIKOS AUGIMUI: TEORINIAI IR PRAKTINIAI ASPEKTAI Gitana Dudzevièiûtë Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Saulëtekio al. 11, LT-10223 Vilnius, Lietuva El. paðtas: gitana_dudz@yahoo.com Áteikta 2005-11-11; priimta 2006-01-27 Santrauka. Straipsnyje nagrinëjamos Lietuvos finansinio tarpininkavimo sektoriaus, kurio pagrindà sudaro bankininkystës sektorius, tendencijos ðalies ekonomikoje, pateikiami bankininkystës sektoriaus poveikio ekonomikos vystymuisi teoriniai aspektai. Taikant statistikos modelius, tiriama ekonomikos augimo priklausomybë nuo bankininkystës sektoriaus rodikliø, iðryðkinami labiausiai ekonomikos augimà lemiantys bankininkystës sektoriaus veiksniai, kiekybiðkai ávertinamas jø poveikis bei pateikiama gautø ryðiø ekonominë interpretacija. Reikðminiai þodþiai: finansinis tarpininkavimas, bankininkystë, investicijø efektyvumas, kiekybinë analizë. THE IMPACT OF A BANKING SECTOR ON ECONOMIC GROWTH: THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS Gitana Dudzevièiûtë Vilnius Gediminas Technical University, Saulëtekio al. 11, LT-10223 Vilnius, Lithuania E-mail: gitana_dudz@yahoo.com Received 11November 2005; accepted 27 January 2006 Abstract. The article the Impact of a Banking Sector on Economic Growth: Theoretical and Practical Aspects” provides...

Words: 4283 - Pages: 18

Free Essay

Things That Start-Up's Should Know

...Pradedančiojo verslininko ŽINYNAS VERSLO PLANAVIMAS 2 TURINYS 1 dalis VERSLO PLANAVIMAS Kas yra verslo planas? Verslo plano rengimo pagrindinės taisyklės Rekomenduojama verslo plano struktūra Verslo plano pateikimas 1 darbalapis: Klausimai, padėsiantys parengti verslo planą Naudinga informacija 2 dalis VERSLO FORMOS IR REGISTRAVIMAS Verslo formos Verslo steigimas ir registravimas 3 dalis DARBO TEISĖ Įmonės kolektyvinė sutartis Darbo sutarties turinys, jos sudarymas ir registravimas Darbuotojų atleidimo iš darbo tvarka Darbo užmokestis, garantijos ir kompensacijos Darbo laikas Poilsio laikas Darbo drausmė ir atsakomybė Įmonės darbo tvarkos taisyklės Pareiginių nuostatų struktūra ir turinys Rizikos versle. Kaip draudimas gali padėti jų išvengti? Duomenų apsauga Išradimai ir patentavimas 4 dalis ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMAS Darbuotojų sauga ir sveikata Darbuotojų saugos struktūros įmonėse Reikalavimai darbo vietoms 2 darbalapis: Ką pasirinkti? 3 darbalapis: Galimos Darbų saugos ir sveikatos rizikos. Darbuotojų instruktavimas saugos ir sveikatos darbe klausimais Darbdavių, atskirų padalinių vadovų, saugos darbe tarnybų specialistų mokymas ir atestavimas darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais Nelaimingi atsitikimai darbe, profesinės ligos Naudinga informacija 1 pvz.: Privalomojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma 2 pvz.: Įmonės (padalinio) darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijų registravimo žurnalas 3 pvz.: Darbuotojų saugos ir...

Words: 46483 - Pages: 186